دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 مهر 1402 - 11:09
معاون دانشگاه تهران:

مبلغ پایه گرنت اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران ۳ برابر شد

مبلغ پایه گرنت اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران ۳ برابر شد
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران گفت: مبلغ پایه هر امتیاز گرنت اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران، در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید رشد سه برابری پیدا کرد.
کد خبر : 869395

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی فکور، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران در توضیح رشد ۳ برابری مبلغ پایه هر امتیاز گرنت اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران، اظهار کرد: اعضای هیئت علمی در ازای هر فعالیت و تولید علمی که انجام می‌دهند، امتیازی دریافت می‌کنند که به ازای هر امتیاز، مبلغ پایه گرنتی در نظر گرفته می‌شود. سال‌ها است که مبلغ ۲۵۰ هزار تومان به ازای هر امتیاز به عضو هیئت علمی تعلق می‌گرفت، به عبارتی مبلغ پایه گرنت برای هر امتیاز برابر ۲۵۰ هزار تومان بود که اکنون مبلغ پایه گرنت برای هر امتیاز به حدود ۷۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به ارتقای ۸۳ پله‌ای جایگاه دانشگاه تهران در ویرایش ۲۰۲۳ رتبه‌بندی عملکرد مقاله‌های علمی دانشگاه‌های جهان (رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان) نسبت به ویرایش ۲۰۲۲ این نظام رتبه‌بندی، گفت: بر پایۀ گزارش سال ۲۰۲۳ میلادی «رتبه‌بندی عملکرد علمی دانشگاه‌های جهان»، دانشگاه تهران در جایگاه نخست ملی و ۲۸۶ جهان ایستاده است، در حالی که در سال گذشته دانشگاه تهران دومین دانشگاه ایرانی در این نظام رتبه‌بندی و رتبه جهانی آن ۳۶۹ بود. قطعاً به زودی آثار اقدامات انگیزشی نظیر افزایش مبلغ حمایت از رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها و اعطای گرنت‌های ویژه به اساتیدی که در زمینه تولید علم پیشرو هستند را در ارتقای جایگاه دانشگاه تهران در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی بیش از پیش شاهد خواهیم بود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران افزود: سه برابر شدن مبلغ پایه گرنت اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران در آستانه آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ نیز اقدام جدیدی است که با مساعدت رئیس دانشگاه تهران و به منظور تشویق بیشتر اعضای هیئت علمی برای انجام کار علمی محقق شده است.

فکور درباره پرداخت گرنت به اعضای هیئت علمی نیز اظهار کرد: تاکنون نصف مبلغ گرنت ۱،۴۰۲ با مبلغ پایه گرنت قبلی پرداخت شده است و به زودی این مبلغ گرنت بر پایه مبلغ جدید به روز خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه تهران درباره گرنت اعضای هیئت علمی تازه جذب شده دانشگاه تهران نیز اعلام کرد: اعضای هیئت علمی تازه جذب شده دانشگاه تهران در همه رشته‌ها و گروه‌های تخصصی در بدو ورود حداقل ۲۵ میلیون تومان به عنوان گرنت ورودی دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر