دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی؛

مسیر ایران قوی از مدارس قوی می‌گذرد

مسیر ایران قوی از مدارس قوی می‌گذرد
وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ پیامی صادر و تاکید کرد: شعار «ایران مدرسه قوی، ایران قوی» باید در تمامی مدارس تحقق عملی یابد.
کد خبر : 869358

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ پیامی صادر کرد.

در متن پیام رضامراد صحرایی آمده است: در طلیعه بهار تعلیم و تربیت و در هنگامه بازگشایی مدارس و حضور پرشور دانش‌آموزان ایران اسلامی در کلاس‌های درس قرار داریم.

هم‌زمانی هفته پرافتخار دفاع مقدس با مهرمهدوی و تقارن این دو رویداد خجسته با بازگشایی مدارس نیز نوید سال تحصیلی پرشور و امیدآفرینی را می‌دهد. در این فضا یاد و خاطره شهیدان دانش‌آموز و فرهنگی را گرامی می‌داریم و به روان پاک آنان درود می‌فرستیم.

باور دولت مردمی و رئیس‌جمهور آن است که مسیر ایران قوی از مدارس قوی می‌گذرد و آینده ایران عزیز را می‌توان در مدارس امروز کشور به نظاره نشست. برای درک هر چه‌بهتر این جایگاه و ترسیم نقشه راه دستیابی به آن، بازخوانی مجدد فرمایشات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی در روز معلم امسال یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. در آن دیدار تاریخی، معظم له نسبت به خطر و خسارت کوچک انگاری آموزش‌وپرورش توسط برخی هشدار دادند و آن را یک خطای راهبردی برشمردند، ایشان معلمان را معماران آینده کشور نامیدند و عبور از گردنه‌های دشوار پیشرفت را بدون آموزش‌وپرورش ناممکن دانستند.

همکاران عزیزم، دستیابی به این جایگاه مستلزم بازگشت آموزش‌وپرورش به مدرسه و توجه به مدارس به‌عنوان کانون تمامی تحولات تعلیم و تربیت کشور است.

در ادامه این پیام آمده است: مدرسه در سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش جایگاهی مرکزی و مهم دارد، سند تحول بنیادین وظیفه مدارس را «تربیت انسان‌های موحد، مؤمن و معتقد به معاد و آشنا و متعهد به مسئولیت‌ها و وظایف در برابر خدا، خود دیگران و طبیعت، حقیقت‌جو و عاقل، عدالت‌خواه و صلح‌جو، ظلم‌ستیز، جهادگر، شجاع و ایثارگر و وطن‌دوست، مهرورز، جمع‌گرا و جهانی اندیش، ولایت مدار و منتظر و تلاشگر در جهت تحقق حکومت عدل جهانی، بااراده و امیدوار، خودباور و دارای عزّت نفس، امانت‌دار، دانا و توانا، پاکدامن و با حیاء، انتخابگر و آزادمنش، متخلق به اخلاق اسلامی، خلاّق و کارآفرین و مقتصد و ماهر، سالم و بانشاط، قانون‌مدار و نظم‌پذیر و آماده ورود به زندگی شایسته فردی، خانوادگی و اجتماعی براساس نظام معیار اسلامی» معرفی می‌کند.
این شاخص‌ها می‌باید مهم‌ترین نقاط هدف‌گذاری مدیران و معلمان عزیز و همه متصدیان نظام تعلیم و تربیت کشور باشد.

صحرایی همچنین خطاب به دانش‌آموزان نوشته است: دانش‌آموزان عزیزم از شما می‌خواهم در عمل به توصیه رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی کوشا باشید و تحصیل، تهذیب و ورزش را سرلوحه برنامه‌های خویش قرار دهید. آینده کشور در قلب و ذهن شما در حال شکل‌گیری است و یقین دارم باهمت بلند و اراده قوی دانش‌آموزان عزیز، ایران اسلامی قله‌های پیشرفت را فتح خواهد کرد.

مدارس ما در دولت مردمی سیزدهم باید به‌کل یکپارچه و واحدی برای دستیابی به آرمان‌های معمارکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری تبدیل شوند و شعار همه باهم یکصدا «ایران مدرسه قوی، ایران قوی» در تمامی مدارس تحقق عملی یابد. از خداوند متعال توفیق روزافزون شما را خواهانم.

انتهای پیام/

ارسال نظر