دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفت
دکتر طهرانچی در پیامی آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را به استادان، معلمان، دانشجویان، دانش‌آموزان و کارکنان دلسوز خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ‏تبریک گفت.
کد خبر : 869355

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را به استادان گرانقدر، دانشجویان، دانش‌آموزان عزیز و کارکنان دلسوز خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ‏تبریک و تهنیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

با حمد و ستایش به محضر باری‌تعالی و درود بر پیامبر خاتم (ص) و اهل‌بیت کرامش که چراغ راه بشریت‌‏اند.

آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را به استادان گرانقدر، دانشجویان، دانش‌آموزان عزیز و کارکنان دلسوز خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ‏تبریک و تهنیت می‌‏گویم.

شروع سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس مقارن شده است؛ ضمن گرامیداشت نام و یاد شهیدان هشت سال دوران دفاع مقدس و پیشرو بودن هفته وحدت امید دارم در سال جدید با الگوگیری از زندگی، آموزه‏های اخلاقی و تربیتی پیامبر اکرم (ص)، سال تحصیلی جدید را در فضایی معنوی و پرنشاط آغاز کنیم و بکوشیم محیط دانشگاه در حوزه‏های مختلف پربارتر از گذشته باشد.

در سال تحصیلی جدید و با اتکا به سند تحول و تعالی دانشگاه که در گام دوم خود وارد دانشگاه نوآور، در خدمت مردم و با غلبه بر مشکلات پیش‌روی در جامعه است، تلاش می‌شود اقدامات تحولی در راستای تبدیل به دانشگاه کارآفرین و حرکت در مسیر حل مسائل صنعت، اشتغال هم‌زمان دانشجویان با تحصیل، مهارت‏افزایی و تجاری‌سازی پروژه‏های تحقیقاتی عملیاتی گردد.

به‌واقع جامعه از دانشگاه، مفاهیم مهمی در حوزه اجتماعی، سبک زندگی، شبکه دانش، توانمندسازی اجتماعی، مهارت‏های نوین، انتقال دانش و... را دریافت می‏‌کند و این امر بیانگرشان و جایگاه دانشگاه است، بنابراین هدفمندکردن برنامه‏ها در دانشگاه براساس نیاز‌ها و ضرورت‏های جامعه حائز اهمیت است.

دانشگاه آزاد اسلامی فرهنگ‌سازی و توسعه علمی را که رابطه مستقیمی با موضوعات اجتماعی، اقتصادی و فناوری دارد را دنبال می‌کند و به همین جهت، تربیت قوه عاقله را به‌عنوآن‌یک رسالت در دانشگاه تعریف کرده است و به ابعاد اخلاقی، هویتی و معنوی دانشجویان در کنار بعد تخصصی و علمی توجه دارد.

بسیار خرسندم که مدیران و اعضای هیئت‌علمی توانمند و فکور، نقش به سزایی در رویکرد تحولی دانشگاه ایفاء می‌‏کنند و همگام با برنامه‏ها و سند تحول و تعالی اقدام کرده‌اند و امیدوارم ثمره این زحمات تحقق دانشگاه مولد باشد و بتوانیم دانایی سازمانی و شبکه‌ای را در حوزه‌های مختلف این نهاد علمی و اجتماعی ایجاد کنیم.

از همه استادان، پژوهشگران، معلمان، دانشجویان، کارکنان دلسوز و مسئولان واحد‌های دانشگاهی می‌‏خواهم در سال تحصیلی پیش‏رو با جدیت در جهت تحقق شعار سال و توسعه کشور مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت حوزه‌های علمی و فناوری توجه ویژه‏ای داشته باشند.

امیدوارم سال تحصیلی جدید همراه با تحقق برنامه‏های ارزشمند جامعه علمی‏ کشور و به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی، امیدبخش به دستاورد‌های علمی‏ در عرصه‌‏های ملی و بین‌‏المللی باشد.

از خداوند منان برای خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم.

محمدمهدی طهرانچی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر طهرانچی آغاز سال تحصیلی جدید را به معلمان و دانش‌آموزان دانشگاه آزاد اسلامی ‏تبریک گفت

در پیام دیگری دکتر طهرانچی آغاز سال تحصیلی جدید را به معلمان، دانش‌آموزان و کارکنان مدارس دانشگاه آزاد اسلامی ‏تبریک گفت.

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی پیامی آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را به معلمان ارجمند و دانش‌آموزان عزیز و کارکنان زحمتکش مدارس خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ‏تبریک و تهنیت گفت.

متن پیام دکتر طهرانچی به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

با حمد و ستایش به محضر باری‌تعالی و درود بر پیامبرخاتم (ص) و اهل‌بیت ‏کرامش ‏که چراغ راه بشریت‌‏اند.

آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را به معلمان ارجمند و دانش‌آموزان عزیز و کارکنان زحمتکش مدارس خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ‏تبریک و تهنیت می‌‏گویم.

شروع سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس مقارن شده است؛ یاد و نام شهیدان هشت سال دفاع مقدس به‌ویژه جوانانی که درراه دفاع از کشور فداکاری کردند را گرامی داشته و امیدوارم سال تحصیلی جدید برای دانش آموزان در این فضایی معنوی آغاز شود.

باعث افتخار و مباهات است که دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر فعالیت در حوزه آموزش عالی، دارای یک شبکه دانش‌آموزی است و به کمک نظام تعلیم و تربیت آمده است که توانسته بستر فرهنگی مطلوبی را برای خانواده‌ها در سراسر کشور ایجاد کند. در تلاش هستیم تا کارکرد تربیتی دانشگاه را حفظ و آن را به امیدبخشی، اشتغال و آینده سازی برای نسل جوان تبدیل کند و موفقیت در این‌چنین مسیری توجه و برنامه‌ریزی برای دانش آموزان است.

به‌واقع، نخبه‌گزینی و استعدادیابی در حوزه‌های مختلف از سنین پایه بسیار حائز اهمیت است و باید برای آن‌یک برنامه مدون وجود داشته باشد. به همین منظور و براساس مأموریت سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه شبکه علمی تربیتی و فرهنگی محسوب می‏شود و به‌صورت یکپارچه، دارای توزیع جغرافیایی گسترده منطقه‌ای و شهر پایه است که کارکرد‌های اجتماعی، اقتصادی و فناورانه دارد و در حوزه دانش‌آموزی با تعریف مدارس عمومی و مهارتی زمینه تعلیم، رشد و استعدادیابی نوجوانان و جوانان را فراهم کرده است.

براساس سیاست‌گذاری‏ها و برنامه‌ریزی‌های لازم، تلاش می‌کنیم در شبکه دانش‌آموزی سیستم مستمر استعدادیابی علمی، فرهنگی و ورزشی در مدارس سما پیاده شود تا از بین دانش‌آموزان، نخبگان در حوزه‌های مختلف شناسایی شوند و در مسیر صحیحی هدایت شوند و بی‌شک نقش معلمان دلسوز و کارآمد در این هدف‌گذاری حیاتی محسوب می‌شود، زیرا معلمان الگو و محور تعلیم و تربیت در جامعه هستند و نتیجه تلاش و زحمات آنان در رشد و توسعه علمی، اجتماعی و فرهنگی مشهود است.

مسلماً باور، آرمان و ارزش افراد در دوران نوجوانی و جوانی شکل می‌گیرد، آرمان‌گرایی از مشخصه‌های جوانان است و اگر جوانان بر اساس اخلاق‌مداری و عقلانیت هدایت شوند و استعدادهایشان شناخته شود، می‌توانند آینده خود و جامعه را بسازند، از همین منظر بخش مهمی از این فرآیند، برعهده نظام تعلیم و تربیت است و امیدوارم نظام تعلیم و تربیت دانشگاه در بخش دانش‌آموزشی با بهره‏‌گیری از مبانی اصیل اسلامی، اخلاقی و فرهنگ ایرانی در جهت تحقق اهداف، برنامه‌ها و رفع نیاز‌های جامعه تلاش و مجاهدت کند.

اینجانب ضمن گرامیداشت مجدد، یاد و خاطره همه شهیدان دانشجو، روز دانشجو را به همه دانشجویان به‌ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می‌گویم و امیدوارم جوانان ما که به‌حق گنجینه ارزشمند فردای ایران هستند بانشاط و مسئولیت‌پذیری در جهت رشد علمی، توسعه متوازن، رفع مشکلات و تقویت زیرساخت‌های کشور حرکت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر