دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

زلفی‌گل: در صیانت از حقوق دانشگاهیان گام خواهیم برداشت

زلفی‌گل: در صیانت از حقوق دانشگاهیان گام خواهیم برداشت
وزیر علوم در پیام آغازسال تحصیلی دانشگاه‌ها گفت: مصمم‌تر و مسؤولانه‌تر از پیش، در استقرار عدالت آموزشی خواهیم کوشید و در صیانت از حقوق دانشگاهیان، حاکمیت قانون، حفظ استقلال، توسعه رفاه، ایجاد آرامش و تعمیم حمایت مالی و معنوی گام خواهیم برداشت.
کد خبر : 869328

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

«بانگ اذانِ آگاهی از مناره‌های «مهر» برخاسته است. از چشمه‌ی زلال معرفت، وضو خواهیم ساخت و قامت به ستایش پروردگاری می‌بندیم که سخاوتمندانه، «دانایی» را به انسان ارزانی داشت و بدین نشان او را «اشرف مخلوقات» نامید که بیاموزد و بیاموزاند تا راستی و رستگاری، مقصد و مقصود جهان باشد.

هم‌صدا با فرزندان برومند ایران اسلامی، بانگ برمی‌آوریم «حی علی‌خیرالعمل» و چشم امید داریم که در جدال با جهل و جهاد دانش، مشمول این مرحمت حضرت حق شویم که: «هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَایَعْلَمُونَ إِنَّمَا یَتَذَکَّرُ أُولُوالْأَلْبَاب».

در آستانه بهار تحصیلی، به شور و شوق، از حریم قدسی دانش، غبار برمی‌گیریم و در استقبال از آینده‌سازان این دیار کهن، اسپند دود خواهیم کرد تا در عرصه‌های تربیتی و صحنه‌های صعود علمی و میادین معرفتی، چون کوه استوار و، چون خورشید، جهانتاب باشند.

تقارن ماه مهر و موسم مقاومت (دفاع مقدس) را حُسن انجام سال جدید تحصیلی می‌دانم و چشم آن دارم که با مشق منش شهدا و ایثارگران و آزادگان و تلمّذ از منویات رهبر عالیقدر به فتح قلل علمی نائل شوند و در کسوت خدمتگزاری خیرخواه، حسن فرجام فرزندان فرهیخته‌ام را شاهد باشم.

امیدوارم کارنامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دولت سیزدهم که نشان مردمی را بر سینه دارد، به قلم‌ها و قدم‌های اساتید معزّز، دانشجویان شریف و کارکنان خدوم نظام آموزشی، مقبولانه‌تر از پیش، در استقرار عدالت آموزشی خواهیم کوشید و در صیانت از حقوق دانشگاهیان، حاکمیت قانون، حفظ استقلال، توسعه رفاه، ایجاد آرامش و تعمیم حمایت مالی و معنوی گام خواهیم برداشت و از فرزندان فرهیخته‌ام فروتنانه می‌خواهم که با کسب توفیق در مراتب تحصیلی، رضایت خداوند و نشاط خانواده‌های خویش را رقم بزنند.

با تقدیم گران‌مایه بیتی از حکیم سخن؛ فردوسی، آرزو می‌کنم همواره پیروز و پرهیزگار بمانید.

انتهای پیام/

ارسال نظر