دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
31 شهريور 1402 - 16:10

«بشار اسد» با رئیس‌جمهور چین دیدار کرد

«بشار اسد» با رئیس‌جمهور چین دیدار کرد
مذاکرات رسمی بین «شی جین پینگ»، رئیس‌جمهور چین و «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه در «هانگژو» برگزار شده است.
کد خبر : 869324

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، منابع رسمی چین امروز جمعه گزارش دادند، مذاکرات رسمی بین «شی جین پینگ»، رئیس‌جمهور چین و «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه در «هانگژو» آغاز شده است.

رئیس‌جمهور چین در دیدار با همتای سوری خود گفت: چین و سوریه به دنبال اعلام برقراری روابط مشارکت راهبردی میان خود هستند و سوریه یکی از اولین کشورهایی است که با چین جدید روابط برقرار کرد و پکن آماده توسعه همکاری و دفاع مشترک با دمشق است.

شی جین پینگ افزود: سوریه یکی از کشورهایی بود که پیش‌نویس قطعنامه بازگشت چین به کرسی خود در سازمان ملل را پیشنهاد کرد.

رئیس‌جمهور چین ادامه داد: روابط سوریه و چین به مدت 67 سال در برابر تغییرات شرایط بین‌المللی استوار مانده و دوستی بین دو کشور در طول زمان همچنان پایدار بوده است.

شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین مشارکت راهبردی با سوریه را نقطه عطفی در تاریخ روابط دوجانبه در مواجهه با شرایط بی‌ثبات کننده بین‌المللی عنوان کرد.

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه نیز در این دیدار ضمن تشکر از رئیس‌جمهور چین گفت: ما به نقش سازنده چین در عرصه بین‌المللی امیدوار هستیم و هرگونه اقدام در جهت تضعیف این نقش را مردود می‌دانیم.

رئیس‌جمهور سوریه افزود: این سفر در این شرایط و در این زمان بسیار مهم است؛ زیرا امروز جهانی چندقطبی در حال شکل‌گیری است که می‌تواند جهان را به  تعادل و ثبات باز گرداند و وظیفه همه ما این است که به خاطر آینده‌ای روشن از این لحظات استفاده کنیم.

رؤسای چین و روسیه در این دیدار توافقنامه همکاری راهبردی سوریه و چین را امضا کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر