دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
31 شهريور 1402 - 12:05

افزایش ۲۳ درصدی سفر به مشهد با ناوگان عمومی جاده‌ای

افزایش ۲۳ درصدی سفر به مشهد با ناوگان عمومی جاده‌ای
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از جابه جایی ۲۹۲ هزار زائر توسط ۱۴ هزار و ۸۳۸ سفر ناوگان عمومی جاده‌ای از مبادی مختلف به مشهد در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۰ شهریور خبر داد و گفت: این جابه جایی‌ها نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۳.۱ درصد در تعداد زائر و ۸.۲ درصد در تعداد سفر ناوگان افزایش داشته است.
کد خبر : 869298

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا شهرکی  افزود: سهم سفر‌های درون استانی از سفر‌های انجام شده ۴۳ درصد و برون استانی ۵۷ درصد است، همچنین سهم مسافران جابه‌جا شده در مسیر‌های درون استانی ۳۰ درصد و برون استانی ۷۰ درصد است.

وی ادامه‌داد: بر اساس گزارش‌های ثبت شده مربوط به سهم ناوگان حمل ونقل در سفر‌های رفت، سهم اتوبوس ۶۵ درصد، مینی بوس ۱۴.۸ درصد و سواری کرایه ۲۰.۲ درصد است.

شهرکی توضیح داد: استان‌های دارای بیشترین اعزام به ترتیب خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، سیستان و بلوچستان و مازندران بوده‌اند.

وی به تعداد زائران در مسیر بازگشت از مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: در بازه زمانی مورد اشاره در مجموع افزون بر ۳۳۵ هزار زائر توسط ۱۸ هزار و ۲۵۹ سفر ناوگان عمومی جاده‌ای از مبدا مشهد مقدس به مقاصد مختلف در استان‌ها جابه‌جا شده اند که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۲.۶ درصد در تعداد زائر و در تعداد سفر ناوگان ۳۲ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر