دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس شورای عالی استان‌ها:

یک‌سوم اقتصاد کشور را باید تعاونی‌ها تشکیل دهند

یک‌سوم اقتصاد کشور را باید تعاونی‌ها تشکیل دهند
رئیس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر اهمیت بخش تعاون در قانون اساسی گفت: باید با حمایت دولت یک‌سوم اقتصاد کشور را تعاونی‌ها تشکیل دهند.
کد خبر : 869197

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری آنا، پرویز سروری رئیس شورای عالی استان‌ها در بیستمین اجلاس این شورا، گفت: این روز‌ها صحنه سیاسی کشور و نظام بین‌الملل شاهد اتفاقات مهمی است.

وی به حضور رئیس‌جمهور در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: مواضع قاطع، شجاعانه، مستدل و مبتنی بر استیفای حقوق ایران، نمایشی از بالندگی و اقتدار ایران بود. اینکه در خانه دشمن، دشمن را به چالش کشید بسیار مهم و ستودنی است.

سروری با بیان اینکه در فرایند این انتقال قدرت، جمهوری اسلامی ایران باید نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد، گفت: در این مرحله اگر غفلت صورت گیرد، ما حاشیه‌نشین قدرت خواهیم شد، اما تحولات نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران نقش تعیین‌کننده‌ای در عرصه روابط بین‌الملل دارد.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه نشست، گفت: تلاش همه مسؤولان باید این باشد که فاصله دهک‌های پائین و بالا حداقلی شود. بخش تعاون یکی از جلوه‌های بزرگ و از هدف‌گذاری‌های قانون اساسی برای سهیم کردن مردم در اقتصاد کشور و انتقال قدرت اقتصادی به افرادی که سهم کمی در اقتصاد کشور دارند است که ان‌شاءالله اتفاقات مؤثری در این راستا بیفتد.

سروری تأکید کرد: یک‌سوم اقتصاد کشور را باید تعاونی‌ها تشکیل دهند، اما تاکنون نتوانسته‌ایم این مهم را عملی کنیم و این بخش متروک و مغفول مانده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با حمایت دولت این ظرفیت احیا شود و شاهد شکل‌گیری تعاونی‌های قدرتمند باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر