دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 شهريور 1402 - 20:48

ایران به ریاست مجمع گفتگوی همکاری آسیا برگزیده شد

ایران به ریاست مجمع گفتگوی همکاری آسیا برگزیده شد
در هجدهمین نشست وزرای امور خارجه مجمع گفتگوی همکاری آسیا موسوم به ACD در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان رئیس جدید این مجمع انتخاب شد.
کد خبر : 869141

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، در هجدهمین نشست وزرای امور خارجه مجمع گفتگوی همکاری آسیا موسوم به ACD در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان رئیس جدید این مجمع انتخاب شد.

امیرعبداللهیان پس از انتقال ریاست مجمع به جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی تعهد جمهوری اسلامی ایران به چندجانبه گرایی را یادآوری کرد و بر نقش نهادهای چندجانبه همچون ACD در ایجاد تفاهم و شراکت مابین کشورها برای فائق آمدن بر مشکلات جهانی و نیز ایجاد فرصت برای رشد و توسعه تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان، آسیا را مهد تمدن‌ها و فرهنگ‌های کهن دانسته و همکاری‌های چندجانبه را ابزاری برای به فعلیت رساندن پتانسیل‌های عظیم این قاره قلمداد نمود.

امیرعبداللهیان شعار دوران ریاست ایران را «یک آسیای پیوسته‌تر و توانمندتر از طریق فناوری‌های جدید و در حال ظهور» اعلام کرد و از وزرای کشورهای عضو دعوت نمود در نشست بعدی وزرای امور خارجه مجمع در سال ۲۰۲۴ در تهران شرکت نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر