دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 شهريور 1402 - 19:41

آتش‌بس میان باکو و منطقه قره‌باغ برقرار شد

آتش‌بس میان باکو و منطقه قره‌باغ برقرار شد
وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: توافق میان باکو و منطقه قره‌باغ با میانجیگری نیروهای حافظ صلح روسیه حاصل شد.
کد خبر : 869136

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: توافق میان باکو و منطقه قره‌باغ با میانجیگری نیروهای حافظ صلح روسیه حاصل شد.

وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در کمپ پایگاه نیروهای حافظ صلح روسیه در قره‌باغ در محل استقرار یگان پزشکی، ۲۲۶۱ غیرنظامی وجود دارد که از این تعداد ۱۰۴۹ نفر کودک هستند.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این باره آمده است: درباره جلوگیری از خونریزی، رعایت موازین حقوق بشر در قره‌باغ در رابطه با غیرنظامیان و تضمین امنیت صلح‌بانان گفتگو و رایزنی می‌شود. با میانجیگری نیروهای حافظ صلح روسیه، توافق میان (جمهوری) آذربایجان و نمایندگان منطقه قره‌باغ درباره توقف کامل عملیات نظامی حاصل شد.

بیانیه وزارت دفاع روسیه در این ارتباط اضافه می‌کند: اجرای توافقات در مورد آتش‌بس کامل در قره‌باغ با هماهنگی نیروهای حافظ صلح روسیه انجام خواهد شد.

در همین رابطه، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ساعاتی پیش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طبق شرایط توافق، مقامات جمهوری خود خوانده در قره‌باغ پذیرفتند که سلاح‌هایشان را تحویل دهند و مواضع نظامی خود در این منطقه را ترک کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر