دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 شهريور 1402 - 18:58

رئیس‌جمهور: صهیونیست‌ها در پوشش یهود به مردم ظلم می‌کنند

رئیس‌جمهور: صهیونیست‌ها در پوشش یهود به مردم ظلم می‌کنند
حجت‌الاسلام رئیسی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل خطاب به خاخام‌های یهودی که درخواست ملاقات با وی را داشتند، گفت: ما با یهودیت و با تورات مشکلی نداریم. در ایران یهودی‌ها اعمال دینی‌شان را انجام داده و آزاد هستند؛ مشکل ما با صهیونیست‌ها است که در پوشش یهودیت به مردم ظلم می‌کنند.
کد خبر : 869128

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور که جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز دوشنبه وارد نیویورک شد، در حاشیه این مجمع و در محل اقامت خود با چند نفر از خاخام‌های ضد صهیونیسم که درخواست دیدار با وی را داشتند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

خاخام‌های ضد صهیونیسم در ابتدا اظهار داشتند: رابطه بسیار پر وسعت و متعدد یهودی با اسلام برقرار است.

رئیس‌جمهور کشورمان گفت: دیدم که جمعی از یهودیانی که ضد صهیونیسم هستند و این خیلی خوب است. امروز صبح هم در جلسه با رهبران ادیان گفتم ما با یهودیت و با تورات مشکلی نداریم. در ایران یهودی‌ها اعمال دینی‌شان را انجام داده و آزاد هستند. مشکل ما با صهیونیست‌ها است و معتقدیم کسی که در پوشش یهود یا مسیحیت به مردم ظلمی به مردم کند را قبول نداریم. همین‌طور در پوشش اسلام هم کسی این کار را انجام دهد ما قبول نداریم.

حجت‌الاسلام رئیسی اظهار کرد: به همین دلیل ما داعش را مسلمان نمی‌دانیم ولو اینکه پرچم لااله الی الله بر دست داشته باشد. جنایاتی که داعش کرد هیچ مسلمانی معتقد به آن نیست. امروز صهیونیست‌ها می‌خواهند چهره یهودیت را خراب کنند در حالی که ما معتقدیم یهودی‌ها غیر از صهیونیست‌ها هستند و این کار شما که اعلام می‌کنید ما یهودی هستیم، اما ضد صهیونیسم هستیم این کار بسیار پسندیده‌ای است.

یک نفر از خاخام‌ها خطاب به رئیس‌جمهور کشورمان گفت: ما رفته بودیم با آیت‌الله خمینی (ره) هم دیدار کنیم و دقیقاً مطالبی که فرق هست بین یهودی بودن و صهیونیست بودن را به عرض ایشان رساندیم و تاریخ جمهوری اسلامی ایران مشاهده کردیم که همیشه جامعه یهودی‌های ایران حتی تا به امروز مورد حمایت و تحت چارچوب آزادی کامل قرار دادند و فقط بین یک ملی‌گرایی تحت عنوان صهیونیسم که هیچ ربطی به مذهب و باور ما ندارد.

فیلم این گفت‌وگو را می‌توانید در زیر ببینید:

انتهای پیام/

ارسال نظر