دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 شهريور 1402 - 18:16

رئیس‌جمهور قزاقستان: متعهد به تقویت روابط با ایران هستیم

رئیس‌جمهور قزاقستان: متعهد به تقویت روابط با ایران هستیم
رئیس‌جمهور قزاقستان، با تاکید بر شراکت استراتژیک ایران و کشورش در حوزه دریای خزر، گفت: ما متعهد به تقویت روابط با ایران هستیم.
کد خبر : 869126

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از آستانا تایمز، «قاسم ژومارت ژوکایف» رئیس‌جمهور قزاقستان در دیدار با ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران تأکید کرد قزاقستان برای تقویت روابط دوجانبه با ایران به عنوان یک شریک استراتژیک در منطقه دریای خزر اهمیت زیادی قائل است.

رؤسای جمهور درباره وضعیت فعلی و چشم‌انداز توسعه همکاری قزاقستان و ایران گفتگو کردند و بر اهمیت در نظر داشتن تدابیری برای افزایش همکاری در موضوعات حمل‌ونقل، لجستیک و تجارت تأکید کردند.

ژوکایف و رئیسی پتانسیل بزرگ استفاده از راه‌آهن قزاقستان - ترکمنستان - ایران به عنوان مسیری کلیدی برای توسعه تجارت متقابل و حمل‌ونقل از طریق دریای خزر را مهم دانستند و ژوکایف به اهمیت ساخت پایانه تجاری قزاقستان در بندرعباس اشاره کرد.

ژوکایف افزود: ما به توافقاتی در مورد روند صدور روادید و همچنین در زمینه‌های دیگر مربوط به تعامل بین مشاغل و شهروندان دست یافته‌ایم. قزاقستان متعهد به تقویت روابط با ایران است و هر دو دولت باید برای اجرای توافقات قبلی ما در تهران تدابیری در نظر گرفته شود.

رئیس‌جمهور قزاقستان ابراز امیدواری کرد رئیسی یک‌بار دیگر به این کشور سفر کند.

رئیسی نیز بر روابطی عمیق مبتنی بر پیوند‌های مستحکم دوستی و حمایت متقابل تأکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر