دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

جزئیات جدید از احداث «تراموا» در تهران اعلام شد

جزئیات جدید از احداث «تراموا» در تهران اعلام شد
سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره آخرین تمهیدات در این معاونت در آستانه سال تحصیلی و احداث تراموا در پایتخت توضیح داد.
کد خبر : 869074

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محسن هرمزی سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران پس از اتمام جلسه ستاد استقبال از مهرماه ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت احداث تراموا در پایتخت اظهار کرد: نکته مهم که در ارتباط با بحث مهر و موضوع ارائه خدمات همزمان با سال تحصیلی وجود دارد، همراهی و همکاری مردم است و اگر این همراهی وجود نداشته باشد همه تمهیدات ما دچار مشکل خواهد شد و لذا انتظار ما این است که همزمان با سال تحصیلی جدید، مردم نیز همکاری لازم را با مجموعه‌های خدمت‌رسان داشته باشند.

وی همچنین به رونمایی از کیف الکترونیک اشاره کرد و افزود: ان‌شاءالله روز شنبه این کیف الکترونیک رونمایی خواهد شد و در صورتی که شهروندان از این کیف الکترونیکی استفاده کنند، از ۳۰ درصد تخفیف در مترو و اتوبوس استفاده خواهند کرد.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: تسهیلات ارائه شده (۳۰ درصد تخفیف ویژه مترو و اتوبوس) در قالب کیف الکترونیک تنها برای مهرماه خواهد بود.

هرمزی در ادامه با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده در معاونت حمل و نقل ترافیک در آستانه سال تحصیلی جدید گفت: در همین ارتباط بهسازی ناوگان حمل و نقل در بخش اتوبوس، مترو و تاکسی انجام شده و بالغ بر ۱۹۰ دستگاه ون تاکسی بهسازی و نوسازی شده‌اند. همچنین بیش از ۴۰۰ دستگاه اتوبوس نوسازی و بهسازی و وارد چرخه حمل و نقل خواهند شد.

وی اظهار امیدواری کرد که همزمان با سال تحصیلی ۲ هزار دستگاه اتوبوس شاغل در خطوط مختلف اتوبوسرانی فعال شوند و خدمت‌رسانی مطلوبی را به شهروندان داشته باشند.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران همچنین به اورهال ۱۲ رام قطار اشاره کرد و گفت: نکته بسیار مهم این است که متاسفانه در دوره گذشته از مدیریت شهری به هیچ عنوان به موضوع نوسازی و اورهال مجموعه‌های حمل و نقل پرداخته نشده بود و این در حالی است که ما اورهال واگن‌های مترو را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و حدود یک ماه پیش ۶ رام قطار اورهال و وارد ناوگان حمل و نقل شد و ان‌شاءالله روز شنبه نیز ۶ رام بعدی وارد چرخه حمل و نقل خواهد شد.

وی همچنین از معاونین حمل و نقل مناطق خواست تا در دو هفته مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید با لباس مشخص به صورت میدانی همراهی لازم را با نمایندگان پلیس راهور در سطح مناطق داشته باشند.

هرمزی همچنین پیشنهاد داد که جلسه ستاد استقبال از مهر تحت عنوان هر اسمی به صورت ماهیانه یک بار تا پایان سال جلسات خود را ادامه دهد تا مصوبات این ستاد پیگیری و دنبال شود.

وی ادامه داد: محور احداث تراموا هنوز مشخص نشده است؛ چند کریدور در دستور کار قرار دارد و این موضوع توسط مشاورین در دست بررسی قرار دارد.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در ارتباط با زمان احداث تراموا در پایتخت نیز گفت: البته تصویب تراموا باید در شورای ترافیک انجام شود و این یک تکلیف قانونی است، اما ما به جهت همراهی با شورای شهر تهران این مسئله را نیز در شورا مورد بررسی و اخذ مجوز قرار خواهیم داد.

هرمزی همچنین در خصوص نحوه مدیریت ترافیک در محور مورد نظر تراموا تصریح کرد: تقاطع‌ها به صورت هوشمند اداره خواهند شد تا از افزایش و تشدید ترافیک ممانعت شود.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از اخبار اعلام شده که خط تراموا از میدان آزادی تا ترمینال شرق است، گفت: به هیچ عنوان تا این لحظه کریدور یا خط تراموا مشخص نشده است و البته چند کریدور در دست بررسی قرار دارد که از آن جمله می‌توان پایانه شرق تا تهرانسر، جنت‌آباد تا فاطمی خواهد بود.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در ارتباط با مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر رایگان شدن مترو و اتوبوس ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان گفت: طبق مصوبه شورای شهر تهران که روز گذشته اخذ شد، دانش‌آموزان و دانشجویان از اول مهر و به مدت ۱۵ روز کاری به صورت رایگان از مترو و اتوبوس استفاده خواهند کرد.

هرمزی اضافه کرد: ما در همین بازه زمانی اشاره شده لایحه یک فوریتی دیگری را نیز به شورا خواهیم برد تا بتوانیم این تسهیلات رایگان شدن مترو برای دانش‌آموزان و دانشجویان را تا پایان مهر داشته باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر