دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در نشست با دست‌اندرکاران جشنواره‌های فجر صورت گرفت؛

اولین واکنش وزیر فرهنگ به تحریمش توسط انگلیس

اولین واکنش وزیر فرهنگ به تحریمش توسط انگلیس
مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران جشنواره‌های هنری فجر ۱۴۰۱ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری وزیر برگزار شد.
کد خبر : 869043

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، نشست تقدیر از دست اندرکاران جشنواره های موسیقی، تجسمی و نمایشی فجر ۱۴۰۱ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با تبریک حلول ماه ربیع الاول گفت: نقاط عطف مهمی در این دوماه رقم خورد، عزاداری های باشکوه در دهه اول محرم، اربعین و دهه پایانی ماه صفر از موارد مهمی بود که توسط مردم عزیز رقم خورد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه ما یک جامعه عمیقا دینی است افزود: روشنفکر و هنرمند ما اگر می‌خواهد در جامعه ایرانی مخاطب داشته و مردم پذیرای صحبت‌های او باشند باید متناسب با این زیست بوم که بنا و شاکله آن دینی است، سخن بگوید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به رغم تلاش عده‌ای که قصد دارند تا با خط کشی حوزه فرهنگ و هنر از رونق آن بکاهند، عزم و ماموریت ما توسعه فرهنگ و هنر کشور است و به دنبال فراهم کردن همه لوازم مورد نیاز آن هستیم.

اسماعیلی گفت: امروز تاکید می‌کنیم حوزه فرهنگ و هنر بی تردید پررنگ‌ترین دوره خود را سپری می‌کند و شاهد و گواه این موضوع آمار و اعداد این حوزه است.

وی افزود: این رونق ها در سالی که این حوزه شاهد، تحریم نه بلکه تهدید بود اتفاق افتاد، حال باید گفت آیا ما به دنبال تعطیلی فرهنگ و هنر هستیم یا آنهایی که تهدید می‌کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ۹۰ درصد جامعه هنری پایبند آرمان‌های مردم ایران هستند گفت: چیزی که موجب حفظ این نظام شده است، این است که نظام مولود اراده مردم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تحریم شدنش توسط بریتانیا گفت: کشوری که قتل عام مردم ایران، کودتای ۲۸ مرداد و سقوط دولت ملی در ایران را دارد، وزیر فرهنگ ایران را به اتهام حقوق بشری تحریم می‌کند، اگر آن ها ما را تایید کنند باید در عملکرد خودمان شک کنیم.

وی افزود: علت این تحریم هم پای کار انقلاب بودن و ایستادگی سال گذشته اهالی فرهنگ و هنر و روشن نگه داشتن چراغی است که دشمن قصد خاموش کردنش را داشت.

وی با اشاره به برگزاری باشکوه جشنواره‌های هنری فجر سال گذشته گفت: از تمامی هنرمندانی که پای کار انقلاب و مردم ایستادند تقدیر و تشکر می کنم.

اسماعیلی در پایان گفت: سال پیشرو سالی پر رونق برای فرهنگ و هنر خواهد بود.

در این مراسم محمود سالاری معاون هنری وزیر، مدیران ادارات کل و دبیران و دیگر مسئولین جشنواره‌های فجر حضور داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر