دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شبکه آموزش و سازمان اورژانس کل کشور

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شبکه آموزش و سازمان اورژانس کل کشور
شبکه آموزش سیما و سازمان اورژانس کشور تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
کد خبر : 869023

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، در راستای تحقق سیاست‌های کلان حوزه سلامت و همچنین مدیریت حوادث و بحران‌های حوزه سلامت، توسعه وترویج خود مراقبتی به منظور ارتقای دانسته‌های سلامت جامعه، نشست تفاهم نامه همکاری فیمابین سازمان اورژانس کل کشور سه شنبه ۲۸ شهریور ماه با حضور دکتر جعفر میعاد فر به عنوان رئیس اورژانس کل کشورو علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش سیما برگزار شد.

عبدالعالی گفت:بعضی از سازمان‌ها و نهاد‌ها در زندگی انسان‌ها مهم و از یک اهمیت خاصی برخوردار هستند و نبودن آن‌ها خسران محسوب می‌شود و نمی‌توان بدون آن زندگی کرد، که سازمان اورژانس یکی از آن نهادهاست.

وی افزود: ما بر اساس تدبیری که دوستان و عزیزان اورژانس کشور و همکاران در شبکه آموزش داشتند یک تفاهم نامه‌ای امضا خواهیم کرد که ذیل آن همراهی و مشارکت ما در عمل در انواع پلتفرم‌ها به صورت جدی دنبال خواهد شد.

مدیر شبکه آموزش سیما عنوان کرد: من در یک جلسه‌ای بسیار صریح به رئیس جمهورعرض کردم و اینجا هم عرض می‌کنم راه حل برون رفت کشور از مشکلات یک کلمه است و آن چیزی نیست جز آموزش و این آموزش باید در تماس سطوح باشد و بهترین روش آن از طریق قابی که با وجود ۷۳ میلیون دستگاه تلویزیون، طبق آخرین آمار معاونت فنی، میسر می‌شود.

وی تأکید کرد: امیدواریم که این تفاهم نامه همکاری منجرشود ازهمین آغاز سال تحصیلی جدید، در برنامه‌های مختلف شبکه نقش جدی اورژانش کل کشور را ببینیم.

عبدالعالی اشاره کرد:مهمترین بخش همکاری ما با اورژانش کشور در برنامه «دکتر سلام» که قدیمی‌ترین، ناب‌ترین و بی حاشیه‌ترین برنامه حوزه سلامت سیما است و مورد استقبال مخاطبان قرار دارد، خواهد بود.

جعفر میعادفر رئیس اورژانس کل کشور در ادامه این نشست گفت: خوشحالیم که در سالروز تاسسیس در اورژانش کشور این تفاهمنامه صورت می‌گیرد. بیشترین هدف خدمات فوریت‌های پزشکی، خدمت به مناطق کم برخوردار است و ما این افتخار را داریم که اززمین و هوا و دریا به مردم عزیز خدمت می‌رسانیم.

وی افزود: سن جمعیت کشور به سن سالمندی نزدیک می‌شود و در ۱۰ سال آینده ۳۰ جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند که شاید تنها کمک آن‌ها ۱۱۵ باشد.

میعادفر خاطرنشان کرد: ما با پیشگیری و آموزش خودمراقبتی می‌توانیم به خود و مردم کمک کنیم. بر همین اساس با انعقاد این تفاهم نامه با شبکه آموزش با تولید محتوای آموزشی هزینه‌های سربار خانواده و جامعه را با آموزش اقدامات پیشگیرانه کاهش می‌دهیم.
در پایان این نشست، دکتر جعفر میعاد فر رئیس اورژانس کل کشورو علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش سیما این تفاهم نامه را امضاء کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر