دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

وقتی هنرمندان برای پاسداشت زبان فارسی گردهم آمدند+ فیلم

وقتی هنرمندان برای پاسداشت زبان فارسی گردهم آمدند+ فیلم
رویداد ملی شعر و موسیقی ایران‌سرا با حضور شاعران، خوانندگان و سایر هنرمندان در دو شب در حوزه هنری تهران برگزار شد.
کد خبر : 868983

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، همزمان با روز شعر و ادب فارسی، رویداد ملی شعر و موسیقی «ایران‌سرا» در دو شب متوالی، بیست و هفتم و بیست و هشتم شهریور ماه با حضور شاعران و خوانندگان و هنرمندان کشور د رحوزه هنری برگزار شد. 

شب نخست این رویداد با حضور یوسفعلی میرشکاک، حامد عسکری، محمود اکرامی، محمدرضا ترکی، مرتضی امیری اسفندقه، هادی سعیدی کیاسری، سعید بیابانکی، محمدسعید میرزایی، اردشیر رستمی، احمد بابایی، قادر طراوت پور، امید مهدی نژاد، همایون علیدوستی، رضا یزدانی، حسنا محمدزاده، اعظم سعادتمند، پونه نیکوی و نفیسه سادات موسوی به شعرخوانی و حسین حقیقی و امیر حقیقت برگزار شد.

وقتی هنرمندان برای پاسداشت زبان فارسی گردهم آمدند

اردشیر رستمی بازیگر نقش سریال شهریار در صحبت‌هایی شب نخست رویداد گفت: به استاد شهریار می‌گویند بزرگداشت مولانا در تبریز برگزار می شود و شما هم شعری بخوانید. استاد به این فرد میگوید چرا دیر اطلاع دادید، نمی‌توانم. بعد شهریار یادش می‌آید که تبریز شهر شمس است و اگر او نباشد بد می‌شود. وضو می‌گیرد و نماز می‌خواند و از خدا می‌خواهد که چند بیت شعر برای او برساند. 

سپس شاعرانی چون یوسفعلی میرشکاک، محمد اکرامی، احمد بابایی، حامد عسکری، امید مهدی نژاد، محمدرضا ترکی و ... به شعرخوانی درباره ایران پرداختند و حسین حقیقت و امیر حقیقت نیز به خواندن درباره ایران پرداختند.

وقتی هنرمندان برای پاسداشت زبان فارسی گردهم آمدند

سپس پونه نیکویی، هادی سعیدی کیاسری، مرتضی امیری اسفندقه، اعظم سعادتمند، سعید بیابانکی و قادر طراوت پور نیز به شعرخوانی پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر