دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

چشم طلایی جشنواره زوریخ به دستان مدس میکلسن افتاد

چشم طلایی جشنواره زوریخ به دستان مدس میکلسن افتاد
مدس میکلسن، بازیگر شناخته شده دانمارکی، در نوزدهمین دوره جشنواره فیلم زوریخ، جایزه چشم طلایی را برای دستاورد‌های حرفه‌ای دریافت می‌کند.
کد خبر : 868924

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، میکلسن پیش از نمایش جدیدترین اثرش «سرزمین موعود» در ۶ اکتبر این جایزه را دریافت خواهد کرد. این فیلم پیش از این در بخش رقابتی جشنواره ونیز اکران شده بود. در این فیلم که به کارگردانی نیکولای آرسل ساخته شده، میکلسن نقش کاپیتان فقیر لودویگ کالن را بازی می‌کند که تلاش دارد تا با استفاده از گرمای خشن و غیرقابل سکونت یوتلند، از آن سرزمین در برابر دزدان قرن هجدهم دفاع کند.

البته این بازیگر اهل دانمارک در این دوره جشنواره زوریخ در کنار نمایش فیلم «سرزمین موعود» مستر کلاسی هم برگزار خواهد کرد تا در رابطه با فیلم‌های مختلفی که بازی کرده و حرفه خود صحبت کند.

در همین رابطه کریستین یونگن، مدیر هنری جشنواره زوریخ، گفت: مدز میکلسن بازیگر بسیار کاریزماتیکی است که همیشه خود را کاملاً در شخصیت‌هایش غرق می‌کند و تماشاگران را با ظاهر و عملکرد فیزیکی‌اش مجذوب می‌کند.

وی ادامه داد: او در عین حالی که مشغول به تصویر کشیدن قدرت است، گاه به آسیب‌پذیری شخصیت می‌افزاید و به‌عنوان یک بازیگر برجسته، می‌تواند فیلم‌ها را از نقطه A تا Z حمل کند، همانطور که در آخرین اثرش «سرزمین موعود» این کار را انجام می‌دهد. ما بسیار خوشحالیم که برای اولین بار از میکلسن در زوریخ استقبال می‌کنیم.

میکلسن در طول دوران حرفه‌ای خود، هم در اروپا و هم در آمریکای شمالی کار‌های زیادی بازی کرده و فیلم‌دوستان ایرانی نیز با چهره و بازی او آشنا هستند. او با فیلم «یک دور دیگر» (Another Round) در سال ۲۰۲۰ نامزدی بفتا و جایزه فیلم اروپا را دریافت کرد که نشان دهنده بازگشت میکلسن به سینمای دانمارک بود. این اثر دومین فیلم بلند او با توماس وینتربرگ، پس از فیلم «شکار» در سال ۲۰۱۳ بود که برای آن جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به دست آورد.

این بازیگر ۵۷ ساله به تازگی با فیلم «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» در کنار هریسون فورد بازی کرد. آثاری همچون «دکتر استرنج»، «قطبی» و «کازینو رویال» از دیگر فیلم‌های مهم کارنامه هنری وی هستند. سال ۲۰۱۱ میکلسن جایزه فیلم اروپا را برای کمک به سینمای جهان دریافت کرد و ریاست هیئت داوران کن سال ۲۰۱۶ را بر عهده داشت.

جشنواره فیلم زوریخ از ۲۸ سپتامبر تا ۸ اکتبر (۶ تا ۱۶ مهر) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر