دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 شهريور 1402 - 19:00

پنتاگون: تانک‌های آبرامز به‌زودی وارد اوکراین می‌شود

پنتاگون: تانک‌های آبرامز به‌زودی وارد اوکراین می‌شود
وزیر دفاع آمریکا گفت: که تانک‌های آمریکایی «آبرامز» به‌زودی برای استفاده در ضد حمله علیه روسیه، وارد اوکراین می‌شود.
کد خبر : 868917

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که اوکراین به‌زودی تانک‌های «ام یک آبرامز» آمریکا را به منظور استفاده درضدحملات علیه روسیه دریافت خواهد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، آستین در نشست گروه تماس اوکراین در آلمان تصریح کرد: خرسندم که اعلام کنم تانک‌های ام یک آبرامز که ایالات متحده متعهد شده بود، به‌زودی وارد اوکراین خواهد شد.

پنتاگون در ماه ژانویه اعلام کرد که ۳۱ تانک «ام یک‌ ای دو آبرامز» در اختیار اوکراین قرار خواهد گرفت، اما تخمین زده بودند که تحقق چنین امری احتمالاً یک سال به طول می‌انجامد.

در ماه مارس (سومین ماه میلادی)، ایالات متحده تصریح کرد که در عوض، تانک‌های ام یک‌ ای یک آبرامز را به اوکراین ارسال می‌کند و احتمالاً تحویل این تانک‌ها در پاییز امسال انجام می‌شود که خیلی زودتر از انتظارات قبلی است.

پت رایدر یکی از سخنگویان پنتاگون در این خصوص گفت که تانک‌های ام یک‌ای یک آبرامز، توانمندی مشابه ام یک‌ ای دو دارد.

وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد: از زمان نشست قبلی ما، ایالات متحده به بسته امنیتی به ارزش بیش از دو میلیارد دلار متعهد بوده است. آن بسته‌ها شامل پدافند هوایی، مهمات و تجهیزات مین‌روبی می‌شود.

آستین تأکید کرد که ضدحمله اوکراین، به صورت تدریجی در حال پیشرفت است و علی رغم بسیاری از رسانه‌های غربی و مقام‌های غربی اعتراف کرده‌اند که ضدحملات اوکراین پیشرفت چشمگیری نداشته است.

آستین افزود: ارتش شجاع اوکراین در حال نفوذ به خطوط بسیار مستحکم ارتش مهاجم روسیه است. دستاورد‌های اخیر اوکراین به قابلیت‌های مهمی که اعضای گروه تماس فراهم می‌کنند، بستگی دارد. تعهد مشترک ما در نبرد‌های آتی ودر مسیر طولانی پیش‌رو حیاتی است.

وی در ادامه تصریح کرد: در مجموع، شرکای جهانی اوکراین و ایالات متحده متعهد شده‌اند که ۷۶ میلیارد دلار کمک مستقیم به دفاع اوکراین تخصیص زدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر