دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 شهريور 1402 - 18:21

اتحادیه اروپا: حمله به قره باغ کوهستانی فورا متوقف شود

اتحادیه اروپا: حمله به قره باغ کوهستانی فورا متوقف شود
رئیس شورای اتحادیه اروپا از جمهوری آذربایجان خواست تا حمله به قره باغ کوهستانی را فورا متوقف کند.
کد خبر : 868916

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، رئیس شورای اتحادیه اروپا  بعد از ظهر سه شنبه به وقت تهران از جمهوری آذربایجان خواست تا حمله به قره باغ کوهستانی را متوقف کند.

به گزارش «رادیو ارمنستان»، «شارل میشل» رئیس شورای اتحادیه اروپا  در پستی در شبکه اجتماعی اکس (توئیتر سابق) نوشت: «اقدامات نظامی آذربایجان باید فورا متوقف شود». وی نوشت که  اخباری ویرانگر از قره باغ  به گوش می‌رسد.

میشل نوشت: اقدامات نظامی جمهوری آذربایجان باید فوراً متوقف شود تا امکان گفت وگوی واقعی بین فراهم شود.

جمهوری آذربایجان بعد از ظهر سه شنبه با استفاده از توپخانه و پهپاد حمله گسترده‌ای را به قره باغ کوهستانی آغاز کرده است. باکو این حمله را یک عملیات ضد تروریستی برای بازگرداندن ساختار قانون اساسی در قره باغ اعلام کرده است.

جمهوری آذربایجان دلیل این اقدام نظامی خود را تحرکات طرف ارمنستانی از جمله اقدامی خواند که به مرگ افسران پلیس در نتیجه انفجار خودرو در بزرگراه احمدبیلی- فضولی- شوش منجر شد.

به گفته وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، فرماندهی نیرو‌های حافظ صلح روسیه و ترکیه در جریان طرح حمله به منطقه ارمنی نشین قره باغ کوهستانی قرار گرفتند.

وزارت دفاع ارمنستان در واکنش به اتهامات جمهوری آذربایجان مبنی بر تحرکات ایروان در قلمرو جمهوری آذربایجان گفت که ایروان هیچ یگان نظامی در منطقه قره باغ کوهستانی ندارد و اظهارات مقام‌های جمهوری آذربایجان در این خصوص گمراه کننده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی ریانووستی، وزارت دفاع ارمنستان با تأکید بر این‌که ایروان هیچ نیرو و تجهیزات نظامی د قره باغ ندارد، گفت: مثل گذشته و در حال حاضر، گزارش‌های رسمی و رسانه‌های جمهوری آذربایجان همچنان به انتشار بیانیه‌های دروغین درباره حضور یگان‌ها و تجهیزات نظامی و پرسنل نیرو‌های مسلح ارمنستان در قره باغ کوهستانی ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر