دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

برنامه ایمیدرو برای جذب سرمایه توسعه ۱۰ معدن تا پایان سال

برنامه ایمیدرو برای جذب سرمایه توسعه ۱۰ معدن تا پایان سال
مدیر معادن سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام‌کرد: این سازمان در نظر دارد تا پایان ۱۴۰۲ برای توسعه ۱۰ معدن، سرمایه گذار بخش خصوصی جذب کند.
کد خبر : 868804

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از ایمیدرو، امید امامی با بیان این مطلب اظهار داشت: این سازمان به همراه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تا پایان امسال، با برگزاری روال تشریفات قانونی، برای توسعه معادن سنگ آهن، زغال سنگ، سرب و روی و آهک مورد نظر، از بخش خصوصی سرمایه گذار جذب می‌کند.

وی افزود: طرح‌های توسعه معادن سنگ آهن شامل «معدن سنگ آهن شیطور»، «معدن سنگ آهن چاه گز»، «معدن سنگ آهن زاغیا» و «معدن آنومالی لکه سیاه استان یزد» و نیز طرح‌های توسعه معادن زغال سنگ مشتمل بر «معدن زغال‌سنگ کوچکعلی جنوبی طبس» و «معدن زغال‌سنگ کوه ورامی» است.

مدیر معادن ایمیدرو با اشاره به برنامه امسال این سازمان برای توسعه معادن دیگر با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، گفت: ایمیدرو برای توسعه «واحد کم عیار انگوران ۵ و ۷»، «استخراج و فروش در معدن کالامین مهدی‌آباد» و «راهبری گردشگری معدنی مجتمع سرب و روی انگوران»، از بخش خصوصی کمک می‌گیرد.

وی ادامه‌داد: همچنین «سرمایه گذاری احداث کارخانه آهک هیدراته انگوران»، برنامه دیگر ایمیدرو برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر