دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

معاون وزیر صنعت: پیگیر رفع چالش‌های فولادسازان در دولت هستیم

معاون وزیر صنعت: پیگیر رفع چالش‌های فولادسازان در دولت هستیم
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از راهبرد‌های وزارت صمت و ایمیدرو حمایت از «تولید صادرات‌محور» و همچنین صنعت فولاد است که در این راستا خود را مکلف می‌دانیم رفع چالش‌های فولادسازان را از طریق سطوح بالای دولت پیگیری کنیم.
کد خبر : 868589

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، محمدرضا موثقی نیا در نشست هم‌اندیشی با اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، افزود: ایمیدرو و انجمن تولیدکنندگان فولاد در جهت توسعه صنعت فولاد کشور همکاری در حوزه‌های مختلف را دنبال می‌کنند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: با توجه به اینکه تصمیم گیری و تصمیم سازی در صنعت فولاد طی یک فرآیند دنبال می‌شود و همچنین شرایط بین المللی در آن تاثیرگذار است، رسیدن به نتیجه زمانبر و حتی باعث از دست رفتن برخی فرصت‌ها شده است.

وی با بیان اینکه ایمیدرو و وزارت صمت با توجه این شرایط آمادگی دارند تا چالش‌های این صنعت را برطرف کنند، اعلام کرد: راهبرد وزیر صنعت، معدن و تجارت تولید صادرات محور است که پایبند به آن هستیم و در جهت تحقق این مهم، به عنوان یک سازمان توسعه‌ای حمایت‌های لازم را از این بخش خواهیم داشت.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ایمیدرو به منظور رفع این چالش‌ها آمادگی دارد تا مسائل را در سطوح بالای دولت سیزدهم دنبال کند و به زودی این جلسات تشکیل خواهد شد.

ارائه چالش‌ها توسط فولادی‌ها

در این نشست بهرام سبحانی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران،امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان، محمد آقاجانلو مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران و اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد حضور داشتند و به بیان مشکلات این صنعت پرداختند.

مسائل ارزی، تنظیم بازار، تامین انرژی، قطعی برق و عوارض صادراتی از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح و به مورد بحث گذاشته شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر