دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 شهريور 1402 - 11:13
با عقد تفاهم‌نامه؛

رشته فوریت‌های پزشکی در دانشگاه آزاد اصفهان راه‌اندازی شد

رشته فوریت‌های پزشکی در دانشگاه آزاد اصفهان راه‌اندازی شد
رشته فوریت‌های پزشکی از مهر ۱۴۰۲ در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان ارائه می‌شود.
کد خبر : 866757

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری علم و فناوری آنا، با حضور مسئولان مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)، تفاهم‌نامه همکاری‌های دوجانبه درباره برنامه‌ریزی و تأمین مقدمات راه‌اندازی رشته کارشناسی فوریت‌های پزشکی در این دانشگاه و توافق در زمینه آموزش و پرورش دانشجویان با تأکید بر کسب شایستگی‌های حرفه‌ای لازم و استفاده از منابع و امکانات هر دو سازمان در جذب و پرورش دانشجو امضا شد.

در این نشست که با حضور فرهاد حیدری رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان و سایر مسئولان مرکز فوریت‌های پزشکی استان برگزار شد، زمینه‌های همکاری متقابل دانشگاه و مرکز اورژانس ۱۱۵ استان اصفهان برای فعال کردن کد‌های آموزشی اورژانس پیش‌بیمارستانی، توسعه پایگاه‌های آموزشی و همچنین تخصیص یک پایگاه آموزشی اورژانس ۱۱۵ به دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد.

این اقدام در راستای راه‌اندازی رشته و تربیت نیروی متخصص حوزه پزشکی کشور بوده و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) به‌عنوان نخستین دانشگاه آزاد اسلامی کشور، رشته کارشناسی فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی را از مهرماه سال تحصیلی ۱۴۰۲ ارائه می‌‌کند.

رشته فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی از سال ۱۳۹۹ در مقطع کارشناسی پیوسته در کشور راه‌اندازی شده و تاکنون بیش از ۴۰ دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور در مقطع کارشناسی پیوسته این رشته اقدام به پرورش دانشجو کرده‌اند.

پیش از این تربیت نیروی متخصص در رشته فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته انجام می‌شد و همچنان نیز در برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح کشور به‌صورت کاردانی ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر