دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 شهريور 1402 - 13:56
در طرح مهارت‌یار؛

۴۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد یزد بورسیه صنعت شدند

۴۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد یزد بورسیه صنعت شدند
عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد یزد طرح مهارت‌یار را یکی از طرح‌های موفق ارتباط صنعت با دانشگاه دانست و اظهار کرد: با اجرای این طرح  ۴۰۰ نفر از دانشجویان بورسیه صنعت شدند و اکنون در کارخانه مشغول به کار هستند.
کد خبر : 865768

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا از یزد، سیدعلی المدرسی عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد یزد در جلسه‌ای که با حضور محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار و استادان دانشگاه و مسئولان استان در دانشگاه یزد برگزار شد، خانواده دانشگاه آزاد یزد را شامل ۲۲ هزار نفر دانست که ۱۹ هزار دانشجو در ۱۰ شهرستان و ۵ هزار دانش‌آموز در ۲۶ مرکز آن در حال تحصیل هستند.

عضو هیئت رئیسه آزاد یزد بیان کرد: ۳۵۰ هیئت علمی شامل ۱۰ استاد تمام ۳۳ دانشیار و ۲۰۳ استادیار تدریس دانشجویان و ۵۰۰ نفر معلم تمام تلاش خود را برای آموزش دانش آموزان به کار گرفته و در حوزه سلامت هزار دانشجوی پزشکی دانشکده علی بن ابیطالب آزاد یزد در تنها مرکز درمانی بیمارستان شاه‌ولی خدمت رسانی به هم‌وطنان را برعهده دارند.

وی با اشاره به طرح پویش و تربیت متخصصان و پژوهشگران مورد نیاز کشور در دانشگاه آزاد اعلام کرد: در این طرح ۸ واحد کارآموزی برای دانشجویان کارشناسی، ۴ واحد برای دانشجویان ارشد و ۸ واحد برای دکتری در نظر گرفته شده که با تغییراتی که در سیستم آموزشیار داده شد، دانشجو مکلف است این واحدها را اخذ و در محل کارخانه و صنعت گذرانده و در آن نمره قابل قبول کسب کند تا بتواند فارغ التحصیل شود.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد یزد طرح مهارت‌یار را یکی از طرح‌های موفق ارتباط صنعت با دانشگاه دانست و اظهار کرد: در این طرح کلاس درس در کارخانه تشکیل شده و دانشجویان آموزش‌های تئوری را در محل کارخانه به صورت عملی خواهند دید که با اجرای این طرح ۴۰۰ نفر از دانشجویان بورسیه صنعت شدند و در کارخانه مشغول به کار هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد یزد گفت: ۳۰ شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه مستقراست و از دو مرکز رشد، یک مرکز به سطح یک ارتقا یافته و توانست مجوز پردیس فناوری را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کسب کند.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد یزد فعالیت‌های دیگر دانشگاه را شامل مولدسازی و ایجاد مراکزی که در آن اعضای هیئت علمی از تخصص آن‌ها استفاده شود مانند مجموعه مکانیک و آزمایشگاه آفات بیولوژیک که در آن از کنه برای مبارزه با آفت‌ها استفاده می‌شود نام برد و گفت: تغییر و تحول را از دانشکده‌ها شروع کردیم.

وی با اشاره به دانشکده تعلیم و تربیت بیان کرد: دانشجویانی که خواستار کار در حوزه تعلیم و تربیت مدارس هستند ترم‌های پایانی خود را در مدرسه و در کنار معلمان خواهند گذراند و محفوظات دانشگاهی خود را در عرصه و عمل به کار خواهند گرفت.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد یزد افزایش ۳۰ درصدی جمعیت دانشجو را نشانه موفقیت طرح مهارت یار و استقبال عمومی استان برای ورود به دانشگاه آزاد جهت افزایش مهارت ذکر کرد و از وزیر علوم تحقیقات و فناوری خواستار اجرایی شدن این طرح برای دانشگاه‌های کل کشور شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست که با حضور هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی یزد، استاندار و مسئولان استانی انجام شد از تجهیزات، امکانات و افتخارات دانشگاه آزاد اطلاع یافت.

انتهای پیام/

ارسال نظر