دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
06 شهريور 1402 - 16:36

ساخت مسکن کارکنان دانشگاه آزاد با کمترین هزینه

ساخت مسکن کارکنان دانشگاه آزاد با کمترین هزینه
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با توجه به پروژه ساخت مسکن کارکنان دانشگاه گفت: با تدابیری که سازمان مرکزی دانشگاه در نظر گرفته، این منازل با کمترین هزینه ساخته می‌شود.
کد خبر : 865626

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، سروش حیدری‌سنگستانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر در مراسم بزرگداشت هفته دولت و روز کارمند که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته، ارکان دانشگاه با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های هدفمند، تمام توان خود را در راستای پیشرفت و رشد همه جانبه دانشگاه پای کار آورده و با بهره‌گیری از توانمندی‌های موجود و ظرفیت‌های حقیقی و حقوقی، باعث اعتلا دانشگاه شدند.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های دانشگاه در سال مالی و بودجه‌ای ۱۴۰۲-۱۴۰۱ درباره برخی فعالیت‌های توضیح داد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و فعالیت‌های دانشگاه، تلاش برای ایجاد درمانگاه و داروخانه بود که با پیگیری‌های انجام‌شده و نیز حمایت مدیران سازمان و مسئولان استانی، مجوز‌های لازم اخذ و تا دو ماه آینده این بخش بهداشتی، درمانی و رفاهی دانشگاه فعال خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ایجاد درمانگاه و داروخانه از چند جنبه برای دانشگاه مهم خواهد بود، تشریح کرد: ابتدا وجود این بخش به رفع نیاز‌های رشته پرستاری و نیز توسعه رشته‌های پزشکی واحد کمک خواهد کرد. از سوی دیگر با پاسخگویی به نیاز بخش سلامت شهرستان، خدمات پزشکی در اسرع وقت و با تعرفه‌های مناسب به کارکنان، استادان، دانشجویان و خانواده آنان ارائه می‌شود و با توجه به تعاملات صورت گرفته با دیگر نهاد‌ها همانند دانشگاه خلیج‌فارس، امکان بهره‌مندی عمومی از این خدمات میسر خواهد بود.

این مقام مسئول درباره ایجاد داروخانه و نیز معرفی و مجری دانشگاه به‌عنوان مبدع عصر امید تخصصی گفت: با قرارداد‌هایی که با بخش خصوصی منعقدشده، داروخانه دانشگاه در پاییز امسال بازگشایی خواهد شد.  بزرگ‌ترین رویداد تخصصی ملی دانشگاه آزاد اسلامی در عسلویه برگزار شد که توفیقات معنوی و ریالی متعددی را نصیب دانشگاه آزاد اسلامی و استان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر دیگر اقدام مهم دانشگاه در راستای ارائه خدمات رفاهی به کارکنان و اعضای هیئت علمی را، پیشبرد مسئله تعاونی مسکن و نهضت ملی مسکن دانست و عنوان کرد: در این بخش اقدامات مطلوبی صورت گرفته و نتایج دلگرم‌کننده‌ای نیز حاصل شده است. پیش‌بینی‌ها از اعطای قطعات ۴۰۰ متری به همکاران بوده که باید منتظر تصمیم نهایی سازمان مرکزی باشیم. با تدابیری که سازمان در نظر گرفته، به‌منظور رفاه همکاران، این منازل با کمترین هزینه ساخته خواهد شد.

حیدری‌سنگستانی با تأکید بر اینکه پرداخت حقوق همکاران به‌موقع حقوق و تمام کمال صورت گرفته، متذکر شد: بخش اعظمی از مطالبات همکاران پرداخت شده و تا سال آینده، همه مطالبات تسویه می‌شود. بودجه‌ریزی ساختار محور شده و با دقت و پیش‌بینی‌های دقیق انجام گرفته که همه واحد‌ها و مراکز استان ملزم به رعایت مفاد آن هستند.

وی با تشریح برخی از آیتم‌های بودجه دانشگاه، عنوان کرد: یکی از نمودارها، نشان از شکاف هزینه و درآمد دانشگاه از سال ۹۶ تا ۱۴۰۱ داشت که با تلاش‌های تیم مدیریتی دانشگاه، طبق آمار‌های سازمان، درآمد دانشگاه استان از هزینه‌ها پیشی گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد: حتی در دوران کرونا با توجه به حضوری نبودن کلاس‌های درسی و امتحانات، عدم برگزاری جلسات حضوری و تشریفات مربوط به جلسه و مواردی از این دست با توجه به کاهش هزینه‌ها، باز هزینه بر درآمد پیشی گرفته بود؛ اما پس از کرونا با وجود افزایش هزینه‌ها و نیز تورم موجود، درآمد‌ها بر هزینه‌ها به طرز چشمگیری پیشی گرفته که نشان‌دهنده تدابیر هزینه‌ای و نیز افزایش درآمد‌های شهریه‌ای و غیر شهریه‌ای، دانشگاه استان است.

حیدری‌سنگستانی با تأکید بر اینکه در بحث رفاهی در قبال همکاران هیچ کوتاهی صورت نگرفت، بیان کرد: در سال گذشته، ناوگان حمل‌ونقل دانشگاه نوسازی، تجهیزات رایانه‌ای نو خریداری، مطالبات پرداخت و تا حد توان دانشگاه، تسهیلات رفاهی به همکاران اعطا شد.

وی با اشاره به ارتقای رتبه واحد بوشهر از ۱۰ به ۸، عنوان کرد: با ارزشیابی سازمانی، در بسیاری از موارد جزء برترین‌های کشور بودیم. افزایش ۹ هزار ۵۰۰ درصدی جذب کمک‌های مردمی نشان از اقبال عمومی مردم، ارگان‌ها و ادارات به دانشگاه است. در جذب مطالبات شهریه و انضباط مالی، رتبه چهار کشوری را پس از استان تهران کسب کردیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه در بحث فرهنگی نیز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر جزء بهترین‌ها بود، توضیح داد: کسب رتبه کشوری در کرسی‌های نظریه‌پردازی، کمترین آسیب در بحث اغتشاشات سال گذشته، عدم بروز هرگونه فعالیت فیزیکی اغتشتاشگرانه در دانشگاه نشان از عملکرد اثرگذار حراست و مجموعه فرهنگی دانشگاه در صیانت از حقوق و دارایی‌های دانشگاه دارد.

وی با اشاره به اینکه بیان نقاط قوت لذت‌بخش است؛ اما نباید از نقاط قوت خود غافل شد، اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به علت دور بودن مجتمع دانشگاهی خود از شهر، ضعیف‌ترین زیرساخت را دارد به همین علت بیش از ۸۰ درصد توان مدیریتی و اجرایی دانشگاه صرف اصلاح ساختار و روند‌ها شده است. از دیدگاه امامان انقلاب، دانشگاه مبدأ همه تحولات بوده و نیز از منظر دین مبین اسلام، معلم بالاترین جایگاه را دارد پس مجموعه‌ای که نیز در این مسیر فعالیت می‌کند، قابل احترام است.

حیدری‌سنگستانی با بیان اینکه عزت دانشگاه، عزت و اعتبار تک‌تک ارکان دانشگاه است، متذکر شد: باید در کنار یکدیگر برای صیانت از اعتبار و عزت دانشگاه تلاش کرد. نباید به افرادی که نه از سر دلسوزی؛ بلکه با بغض و کینه به دنبال نفوذ به دانشگاه و برهم زدن نظم و آرامش دانشگاه هستند، اجازه دخالت داد و در مقابل آنان سر خم کرد.

وی بیان کرد: جنگ سخت هزینه‌های زیادی در بر خواهد داشت. امام حسین(ع) و یارانش خون خود را اهدا کردند تا اسلام زنده بماند. به گمان برخی‌ها، به ظاهر شاید با شهادت امام، شریعت و مکتب اسلام از بین رفت؛ اما حقیقت این است که امام با نثار جان خود، بیشترین فتوح را نصیب دین خدا کرد. جنگ نرم هم شهید می‌خواهد و چه بسا بیشتر از جنگ سخت؛ چراکه شهادت نشان‌دهنده صحیح بودن راه و پیروزی است.

حیدری سنگستانی با بیان اینکه همه در دانشگاه مانند یک خانواده هستیم، ادامه داد: هرگونه نقد، گلایه، بحث در درون خانواده پذیرفتنی است و باعث رفع معضلات خواهد شد؛ اما اجازه دخالت به دیگران و کرنش در برابر آنان نه تنها سودی برای ما نخواهد داشت؛ بلکه به‌هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.

ارائه تسهیلات به کارکنان دانشگاه آزاد بوشهر با انعقاد تفاهم‌نامه

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز با بیان اینکه تلاش شده در سایه انضباط مالی و در چارچوب قوانین به همه نیاز‌های دانشگاه و همکاران پاسخ داده شود، گفت: پرداخت حقوق و پرداخت‌های الزامی همکاران همانند بیمه، مالیات، بیمه تکمیلی و ... بدون تأخیر صورت گرفته است.

غلامحسین وطن‌خواه با اشاره به بخشنامه‌های رفاهی جدید سازمان مرکزی مبنی بر پرداخت هدیه روز تولد و هدیه روز کارمند، از پرداخت آن در هفته جاری خبر داد.

وی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه با یکی از بانک‌های استان در راستای پرداخت تسهیلات خبر داد و ابراز امیدواری کرد که به‌زودی خبر‌های مسرت بخشی در این باره اعلام خواهد شد.

به گزارش آنا، در ادامه این جلسه از کارکنان فعال هر حوزه معاونتی تجلیل شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر