دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 شهريور 1402 - 14:55

جشنواره شعر علی‌اکبر(ع) در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود

جشنواره شعر علی‌اکبر(ع) در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد از برگزاری جشنواره شعر علی‌اکبر(ع) در سطح بین‌المللی همراه با مدیحه‌خوانی خبر داد.
کد خبر : 864491

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدرضا دهقانی‌اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد در نشستی با مصطفی زارع‌زاده معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد که به منظور بررسی راه‌های همکاری در برگزاری جشنواره شعر حضرت علی‌اکبر(ع) برگزار شد، رویکرد فرهنگی دانشگاه آزاد را برگزاری جشنواره برشمرد و اظهار کرد: در این دانشگاه جشنواره سالانه سراسری امامت و مهدویت از ۱۳ رجب آغاز و تا ماه نیمه شعبان ادامه دارد و جشنواره شعر حضرت علی‌اکبر(ع) نیز در سطح بین‌المللی، همراه با مدیحه خوانی برگزار خواهد شد.

وی جشنواره شعر حضرت علی‌اکبر(ع) را مختص دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد دانست و ادامه داد: در نگاه اول با عنایت به کم بود شعر برای آن حضرت سخت به نظر رسید؛ اما با تلاش زیادی که شد این واحد دانشگاهی سال گذشته این جشنواره را در سطح ملی با حضور استاد اخلاقی، زکریا و عالیه مهرابی، مشاور فرهنگی استاندار و دبیر علمی جشنواره برگزار کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد افزود: درباره حضرت علی‌اکبر(ع) در تاریخ به اندازه یک صفحه مطلب است؛ اما در حوزه شعر مطالب فراوانی وجود دارد که نشان‌دهنده ظرفیت شعر و شاعری بوده و شامل اخلاق، هنر، عرفان و فرهنگ است که جشنواره امسال بین‌المللی بوده و با چهار زبان و مدیحه‌سرایی برگزار می‌شود.

دهقانی‌اشکذری ابراز امیدواری کرد که با همکاری شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان و صداوسیمای استان بتوان برنامه جالبی درخور شأن آن حضرت که شبیه‌ترین فرد به پیامبر از لحاظ خلق‌وخو است، عرضه کند.

حضور مدیحه‌سرایان بین‌المللی در جشنواره شعر علی‌اکبر(ع)

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد نیز با تاریخی و جهانی دانستن شهر یزد گفت: به علت پیشینه جهانی این استان، سازمان مرکزی با برگزاری جشنواره به‌صورت بین‌المللی موافقت و با در نظر گرفتن یزد به‌عنوان حسینیه ایران بحث مدیحه‌سرایی را به آن افزودیم که مدیحه‌سرایان بین‌المللی در آن شرکت خواهند کرد.

هادی حیدرنیا ابراز امیدواری کرد که بتوان از ظرفیت شهرداری در تبلیغات و پوشش خبری آن استفاده کرد.

مصطفی زارع‌زاده رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد نیز ظرفیت موجود در دانشگاه را کمک کار و راهگشای شهرداری برشمرد و عنوان کرد: دانشگاه می‌تواند با تشکیل هیئت اندیشه‌ورز شامل اعضای هیئت علمی و نخبگان در زمینه مسائل فرهنگی به‌عنوان اولویت اول شهرداری ما را یاری کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر