دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

میراحمدی: زائران اربعین پیاده‌روی را به شب موکول کنند

میراحمدی: زائران اربعین پیاده‌روی را به شب موکول کنند
رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: زائران اربعین ساعات پیاده‌روی را به شب یا ساعات خنک روز موکول و از چترهای روشن هنگام پیاده‌روی استفاده کنند.
کد خبر : 861974

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدمجید میراحمدی پس از پایان صد و پانزدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه ستاد اربعین نمایندگان استان‌ها و استانداران حضور پیدا کردند و گزارش‌های خود را ارائه دادند که گزارش‌ها حاکی از پیشرفت برنامه‌ها و سیاست‌های برنامه‌ریزی شده است.

وی به تشریح مباحث مطرح شده در این جلسه پرداخت و  اظهار کرد: چند مسئله مهم و جدید در این جلسه مطرح شد، یک مسئله بحث اینترنت و هزینه‌های مکالمه در عراق بود. وزیر ارتباطات عراق قول داد که به طور ملاحظه‌ای هزینه اینترنت در عراق را کاهش دهند و حتی در بعضی از شهرها آن را رایگان کنند همچنین هزینه مکالمه بین ایران و عراق را بر اساس دستور نخست وزیر عراق کاهش دهند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: سقف پوشش بیمه‌ای ناشی از فوت ناشی از حوادث با سقف پوشش بیمه‌ای فوت ناشی از غیر حوادث تفاوت قابل توجه‌ای داشت که در این جلسه بیمه‌گذاران متعهد شدند این اختلاف کاهش یابد.

میراحمدی با اشاره به اینکه تاکنون پانصد هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند، اظهار کرد: ۴۴ درصد اعلام کردند با خودروی شخصی به سوی مرزها می‌روند. توصیه ما هم استفاده از خودروی شخصی است. کمبود وسایل نقلیه عمومی از موضوعاتی است که با آن در ایام اربعین مواجه هستیم و دغدغه تأمین وسایل حمل و نقل عمومی را داریم. از زائران می‌خواهیم علاوه بر استفاده از خودروی شخصی طرح نذر مسافر را هم انجام دهند.

وی با اشاره به مسئله گرمای هوا در عراق، افزود: در جلسه ستاد مرکزی اربعین تکالیفی به عهده هلال احمر و وزارت بهداشت قرار گرفته است. زائران هم لازم است تمهیدات لازم را در خصوص این مساله داشته باشند. ساعات پیاده روی را به شب یا ساعات خنک روز موکول کنند و از چترهای روشن در هنگام پیاده‌روی استفاده نمایند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه به هر زائر ۲۰۰ هزار دینار عراقی داده خواهد شد، گفت: قرار است نحوه دریافت این مبلغ هرچه زودتر به زائران اعلام شود اما به هیچ عنوان حتی در سفرهای هوایی هم دلار به زائران اربعین داده نخواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر