دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

«جنت یانگ» دوباره رئیس آکادمی اسکار شد

«جنت یانگ» دوباره رئیس آکادمی اسکار شد
«جنت یانگ» سینماگر آسیایی‌تبار برای دومین دوره پیاپی به عنوان رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار انتخاب شد.
کد خبر : 861200

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، «جنت یانگ» سینماگر آسیایی‌تبار برای دومین دوره پیاپی رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار ماند.

این چهره ۶۷ ساله که قبل از تبدیل شدن به تهیه‌کننده فیلم‌هایی از جمله «باشگاه جوی لاک» و «مردم علیه لری فلینت»، با برقراری ارتباط با بازیگران کلیدی در صنعت سینمای چین و هالیوود برای ساختن فیلم‌هایی چون «امپراتوری خورشید» مطرح شد، تنها چهارمین زن (بعد از بت دیویس، فی کانین و شریل بون آیزاکس) و دومین فرد رنگین پوست (بعد از بون ایزاکس) است که تاکنون توسط هیات مدیره آکادمی در راس این نهاد سینمایی قرار گرفته است.

«یانگ» که از سال ۲۰۰۲ عضو شاخه تهیه کنندگان آکادمی بوده، برای تصدی ریاست آکادمی بر «دوون فرانکلین» عضور شاخه تهیه‌کنندگان اجرایی آکادمی غلبه کرد و هر دو نامزد عضو هیات مدیره گاورنر آکادمی بودند. 

«جانت یانگ» سال گذشته جایگزین «دیوید روبین» شد که از سال ۲۰۱۹ ریاست آکادمی را بر عهده دارد، اما به دلیل محدودیت‌های دوره‌ای مجبور شده حداقل برای دو سال از هیات مدیره (و در نتیجه ریاست‌ آکادمی) کناره‌گیری کند و پس از آن می‌تواند برای یک دوره سه ساله آخر نیز در هیات مدیره (و احتمالاً به عنوان رئیس ) انتخاب شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر