دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 مرداد 1402 - 15:58

«بن‌گویر» باز هم علیه اسرای فلسطینی وارد عمل شد

«بن‌گویر» باز هم علیه اسرای فلسطینی وارد عمل شد
وزیر تندرو امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با ارائه یک لایحه جدید، خواستار ممنوعیت آزادی زودهنگام اسرای فلسطینی شد.
کد خبر : 860687

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از خبرگزاری رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین (وفا)، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، لایحه‌ای را برای تعدیل «قانون بازداشت اداری» در کنست (پارلمان)، مطرح کرد که براساس آن، قوانین قبلی برای آزادی زودهنگام اسرای فلسطینی لغو می‌شود.

براساس قانون قبلی کنست رژیم صهیونیستی، در صورت نبود فضا برای نگه داری اسرای فلسطینی، امکان کاهش مدت اسارت برای برخی اسرا وجود داشت.

خبرگزاری «وفا» محدود کردن میزان آب مورد استفاده اسرا و زمان استحمام آنها، تغذیه آن‌ها با نان بیات و استفاده از سگ‌های موادیاب برای جستجوی سلول آن‌ها را از جمله اقدامات «بن گویر» علیه اسرای فلسطینی اعلام کرد.

دو برابر کردن سلول‌های انفرادی، حذف تلویزیون از برخی زندان ها، محدود کردن امکان پیاده‌روی اسرا و تهدید به بستن امکانات عمومی در روز‌های جمعه و شنبه از جمله اقدامات «بن‌گویر» است.

همچنین، خودداری از ارائه خدمات درمانی به اسرای فلسطینی و صدور حکم اعدام برای مبارزان مسلح، از جمله دیگر لوایحی است که «بن گویر» در طول چند ماه گذشته، برای تصویب آن‌ها در کابینه رژیم صهیونیستی تلاش کرده است.

این در حالی است که حضور وزیران تندرو در کابینه رژیم صهیونیستی، موجب تشدید ناآرامی‌ها در سرزمین‌های اشغالی و افزایش گسست در این رژیم شده است.

متحدان اروپایی و آمریکایی رژیم صهیونیستی، حضور عناصر تندرو در کابینه این رژیم را عامل تقویت مقاومت فلسطین اعلام کرده و خواستار اخراج تندرو‌ها از کابینه شده اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر