دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

نصیری: ۲ خانه امن دیگر به‌زودی در استان تهران راه‌اندازی می‌شود

نصیری: ۲ خانه امن دیگر به‌زودی در استان تهران راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: در حال حاضر ۴ خانه امن برای ارائه خدمات به مادران و کودکان که از طرف خانواده دچار مخاطره می‌شوند وجود دارد و ۲ مرکز دیگر تا پایان تابستان سال جاری راه‌اندازی می‌شوند.
کد خبر : 859223

محمد نصیری مدیرکل بهزیستی استان تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: خانه امن مامن ارائه خدمات به کودکان و مادرانی است که از طرف خانواده خود دچار مخاطره شده‌اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۴ مرکز خانه امن در استان تهران وجود دارد و با راه اندازی ۲ خانه امن دیگر تعداد این مراکز تا پایان تابستان سال جاری به ۶ مرکز افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: از آنجا که مراجعان خانه‌های امن در حال تردد و رفت و آمد در این مراکز هستند، نمی‌توان آمار دقیقی از افرادی که در مراکز خانه امن بهزیستی حضور دارند ارائه کرد.

نصیری همچنین یادآور شد: ارائه خدمات به زنان و کودکان در خانه‌های امن با موضوع احیای مدل خانواده انجام می‌شود و این زنان گاهی بابت تکانه‌های اقتصادی جامعه یا تکانه‌های روانی به خانه‌های امن مراجعه می‌کنند و گاهی نیز به دلیل خشونت خانگی به خانه امن بهزیستی پناه می‌آورند.

وی تاکید کرد: در خانه‌های امن فضا به صورتی است که زنان آسیب دیده یا در معرض آسیب اگر کودک داشته باشند بتوانند به همراه کودک خود به این مراکز مراجعه کرده و پس از این مراجعه و ارائه خدمات مورد نیاز ما از طرف بهزیستی به دنبال احیای خانواده این افراد می‌رویم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه تصریح کرد: تیم مددکاری بهزیستی در موضوع احیای خانواده در مراکز خانه امن چه در بخش غیر دولتی و چه در بخش دولتی عملکرد خیلی موفقی داشته است.

نصیری تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت خانه‌های امن به شکلی است که زنی وجود ندارد که بگوییم چون جا نداریم نمی‌توانیم او را پذیرش کنیم و مدل عدم پذیرش در این شرایط وجود ندارد.

وی اضافه کرد: کارهای مربوط به راه‌اندازی و شروع به کار ۲ مرکز خانه امن جدید انجام شده است و به زودی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر