دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 تير 1402 - 18:07
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس:

تناسبی شدن انتخابات مجلس در تهران حذف شد

تناسبی شدن انتخابات مجلس در تهران حذف شد
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از حذف ماده مربوط به تناسبی شدن انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تهران در قانون انتخابات خبر داد.
کد خبر : 858398

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، ولی الله بیاتی در گفت‌وگویی با اشاره به نشست امروز (یکشنبه ۲۵ تیرماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها گفت: هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بر تناسبی شدن انتخابات در تهران ایراداتی داشت که با حضور کارشناسان شورای نگهبان حذف ماده ۵۳ طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با اکثریت قاطع تصویب شد بنابر این مصوبه انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تهران به صورت اکثریتی و همانند سایر حوزه‌های انتخابیه کشور برگزار می‌شود.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ادامه بررسی طرح تشکل‌های اجتماعی در دستورکار کمیسیون قرار گرفت، از جمله مصوبات کمیسیون در این بخش تعیین تکلیف منابع و مصارف مالی، آموزش مدیرعامل و هیات مدیره و بازرسی بود.

وی بیان کرد: همچنین اعلام فهرست دارایی‌ها، ترازنامه، صورت مالی سالیانه، اعلام دارایی‌های منقول و غیر منقول هیات مدیره و مدیرعامل و افتتاح حساب رسمی به نام تشکل مورد تصویب قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس گفت: در ماده ۵۷ طرح تشکل‌های اجتماعی مقرر شد دستگاه‌های مرتبط با این طرح سند توسعه مشارکت را ۳ ماه پس از لازم الاجرا شدن تصویب کرده و به تایید شورای توسعه برسانند و در اختیار تشکل‌ها و عموم قرار دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر