دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 تير 1402 - 09:48

هدلی فرانکلین برنده جایزه بهترین داستان کوتاه دسپریت شد

هدلی فرانکلین برنده جایزه بهترین داستان کوتاه دسپریت شد
هدلی فرانکلین برای داستان «سقوط»، داستانی درباره ستایش مرگ و کشف آسیب پذیری‌ها و حساسیت‌های حول سوگ برنده جایزه بهترین داستان کوتاه دسپریت ۲۰۲۳ شد.
کد خبر : 856779

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سایت بوک سلر نوشت: هدلی فرانکلین برای داستان «سقوط»، داستانی درباره ستایش مرگ و کشف آسیب پذیری‌ها و حساسیت‌های حول سوگ برنده جایزه بهترین داستان کوتاه دسپریت ۲۰۲۳ شد.

به عنوان برنده این جایزه، هدلی مبلغ ۱۵۰۰ یورو، هفت روز اقامت در تفرج‌گاه هنرمندان واقع در اومبریای ایتالیا شد. هدلی همچنین می‌تواند یکی از آثار خود با ظرفیت حداکثر ۶۰ هزار کلمه را به شورای ادبی جهت ارزیابی ارائه کند. این سرویس همچنین شامل یک جلسه مشاوره ویرایشی کلمه به کلمه نیز است.

داوران این جایزه عبارت بودند از ماریانا انریکز، آتوسا مشفق و تیفانی تسائو، برنده جایزه ترجمه انجمن پن.

درباره داستان برنده جایزه فرانکلین، مشفق گفت: «داستان «سقوط» چیزی بود که قبلاً هرگز مشابهش را نخوانده بودم: داستانی درباره از دست دادن، اما داستان روی اندوه تمرکز نداشت، بلکه روی این تمرکز داشت که چطور دیگران از عمق و قدرت مرگ استفاده می‌کنند. نویسنده بسیار کوتاه از کلمات استفاده کرد و داستان نه زیاد طولانی است و نه زیادکوتاه. داستان هیجان انگیز و در عین حال کامل، دقیق و آرامش‌بخش است.»

این جایزه شش سال پیش توسط انجمن کتابفروش‌های مادرید به نام دسپریت نام گذاری شد و از همان ابتدا تلاش کرد تا یک چارچوب کلی نگر از فرصت‌های نوشتن برای نویسنده‌های خلاق در زمینه نگارش داستان‌های کوتاه ایجاد کند.

داستان هر یازده نویسنده‌ای که به مرحله نهایی جایزه دسپریت راه یافته‌ا ند در سالنامه این انجمن ادبی به نامه «یازده داستان» منتشر خواهد شد و همچنین از آن‌ها دعوت خواهد شد تا در مراسم‌های مختلف ادبی‌ که در طول سال آینده برگزار می‌شوند بیایند و داستان‌های خود را برای علاقه‌مندان به ادبیات و داستان‌های کوتاه قرائت کنند. اولین مراسم در کتابفروش ادبی دسپریت در شهر مادری برگزار می‌شود و رویداد دوم در مرکز کتاب‌های برلی فیشر در بهار ۲۰۲۴ در شهر لندن برگزار خواهد شد. 

انتهای پیام/

ارسال نظر