دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تولید محصولات «پیوند بافت آزاد» با تلاش فناورانه دانشگاه آزاد

تولید محصولات «پیوند بافت آزاد» با تلاش فناورانه دانشگاه آزاد
معاون تحقیقات، نوآوری و فناوری دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه با ورود به موضوعات متفاوت علمی و پزشکی موفق به تولید محصولات «پیوند بافت آزاد» شده است.
کد خبر : 856361

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، بیست و پنجمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با حضور مجید مشکینی نماینده تام‌الاختیار رئیس و معاون تحقیقات، نوآوری و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، علی افروس رئیس دانشگاه آزاد خوزستان و سایر اعضای رسمی این جلسه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز برگزار شد.

معاون تحقیقات، نوآوری و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با اشاره به مسائل و دستاورد‌های کلان این دانشگاه به تبیین یکپارچه‌سازی سیستم آموزشی و پژوهشی و سامانه‌های آموزشیار و پژوهشیار پرداخت و گفت: قبل از سال 1399 دسترسی به جزئی‌ترین مسائل دانشجویان در بالادست بسیار سخت بود و اکنون با وجود این سامانه‌ها به سهولت و در کمتر از چند دقیقه دسترسی ایجاد شده است.

طرح پویش از برکات دانشگاه آزاد اسلامی است

مشکینی اضافه کرد: راه یکطرفه‌ای که قبلاً در ارتباط دانشگاه با صنعت وجود داشت با آمدن طرح پویش دوطرفه شد که این افتخار دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی، اصلاح حقوق و مزایای همکاران هیئت علمی و کارکنان را از دیگر اقدامات مهم دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت امنای خوزستان با اشاره به دیگر اقدامات مهم این دانشگاه در زمینه صنعت و فناوری تبیین کرد: راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری یکی از اقدامات بسیار مهم بود که صندوق با درآمدزایی از منابعی که از آنها استفاده نمی‌شد به شرکت‌های فناور در دانشگاه‌ها وام پرداخت می‌کند.

مشکینی با تأکید بر اهمیت موضوعات فناورانه روز دنیا بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در این راستا موفق شد به موضوعات متفاوت علمی و پزشکی ورود پیدا کند، به‌عنوان مثال می‌توان به تولید محصولات پیوند بافت آزاد اشاره کرد که در این فرآیند اعضای اجساد گرفته شده و به شخص نیازمند پیوند داده می‌شود.

وی توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی چند موضوع را در اولویت‌های خود قرار داده، مانند سلامت امنیت غذایی که روی بذر‌های هیبریدی سرمایه‌گذاری و از ورود با هزینه بالای این محصول جلوگیری کرده؛ انرژی، گیاهان دارویی و دارو‌های گیاهی، فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی، تأسیسات پزشکی و تولید و توزیع ازجمله این پروژه‌‌ها هستند که دانشگاه روی آنها سرمایه‌گذاری کرده است.

طرح پویش از مهر ۱۴۰۲ در خوزستان اجرایی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان هم تشریح کرد: دانشگاه‌ها باید دیدگاه آمایشی داشته باشند که دانشگاه آزاد در این زمینه پیشرو بوده است.

علی افروس با اشاره به اینکه مشکل طرح پویش در استان خوزستان با رویکرد جدید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفع شده است، ادامه داد: این طرح از مهر به طور قطعی اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر