دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تلاش برای صدور ضمانت‌نامه بانکی زنان سرپرست خانوار

تلاش برای صدور ضمانت‌نامه بانکی زنان سرپرست خانوار
معاون بررسی‌های راهبردی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: برای صدور ضمانت‌نامه وام‌های بانکی زنان سرپرست خانوار از طریق صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون اقداماتی انجام گرفته که این تلاش‌ها باید تا مرتفع شدن موانع ادامه یابد.
کد خبر : 853646

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، معصومه فلاحیان، معاون بررسی‌های راهبردی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست بررسی چالش‌های صدور ضمانت‌نامه برای زنان سرپرست خانوار که امروز در این معاونت برگزار شد، اظهار کرد: برای صدور ضمانت‌نامه بانکی زنان سرپرست خانوار از طریق صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، اقداماتی انجام گرفته اما باید این تلاش‌ها تا مرتفع شدن موانع ادامه یابد.

وی افزود: در بررسی درخواست‌های زنان سرپرست خانوار که با مشکلات عدیده‌ای درگیر هستند با موضوع ضمانت وام‌های خوداشتغالی مواجه هستیم که یکی از دغدغه‌های مهم زنان سرپرست خانوار و کارآفرین است.

دبیر ستاد ملی زن و خانواده بیان کرد: اشتغال‌آفرینی بانوان سرپرست خانوار نیاز به تسهیل‌گری بانک‌ها دارد که در این راستا فرآیند صدور ضمانت‌نامه برای دهک‌های پایین با هماهنگی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون انجام شده اما برای رسیدن به این مطلوب نیاز به همکاری همه‌جانبه بانک‌های مرتبط با این صندوق است.

در این نشست که نمایندگانی از بانک مرکزی، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، هفت بانک مرتبط و سازمان بهزیستی حضور داشتند، چالش‌های اعطای ضمانت‌نامه به بانوان کارآفرین سرپرست خانوار و حمایت‌های بانکی جهت اعطای تسهیلات خوداشتغالی، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر