دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 خرداد 1402 - 21:17
منصوری خبر داد؛

تصویب ۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه نهبندان و سربیشه

تصویب ۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه نهبندان و سربیشه
معاون اجرایی رئیس جمهور از تصویب ۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه شهرستان‌های نهبندان و سربیشه خبر داد.
کد خبر : 853629

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محسن منصوری در جلسه بررسی طرح‌های پیشرفت و آبادانی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه،گفت: رئیس جمهور در جریان سفر استانی به استان خراسان جنوبی دستور داده بود که طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه با هدف سرعت بخشی به توسعه این شهرستان‌ها تهیه، تنظیم و ابلاغ شود که کارشناسان ما در مجموعه معاونت اجرایی، سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های تخصصی و با هماهنگی استانداری خراسان جنوبی، طرح جامعی برای این دو شهرستان کم برخوردار تنظیم کردند.

وی افزود: بر این اساس بیش از ۵ هزار میلیارد تومان علاوه بر مصوبات سفر استانی به خراسان جنوبی،   برای این دو شهرستان در نظر گرفته شد که در برنامه ۳ ساله  اختصاص خواهد یافت و در زمینه اقتصادی، زیربنایی، عمرانی و فرهنگی هزینه می‌شود.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: دولت  به توسعه این شهرستان‌ها عنایت ویژه‌ای دارد. رئیس جمهور خراسان جنوبی را کاملا می‌شناسد و بر رفع محرومیت این استان تاکید دارد. تاکید رئیس جمهور این بود که طرح توسعه نهبندان و سربیشه به صورت مجزا از مصوبات سفر استانی تهیه شود.   عدد ۵ هزار میلیارد تومان  اختصاص یافته علاوه بر مصوبات دور اول و دوم سفر استانی خواهد بود.

در این جلسه طرح‌های مختلف عمرانی مربوط به وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، وزارت ارتباطات، وزارت دادگستری، وزارت فرهنگ، وزارت جهاد کشاورزی، صمت، وزارت میراث فرهنگی، وزارت کشور، سازمان محیط زیست، ورزش، بهداشت، صداوسیما، بانک ها، سازمان تامین اجتماعی بررسی شد.

در پایان بودجه اجرای این طرح‌ها تعیین و مقرر شد این بودجه‌ها در زمان مقرر تخصیص یافته و طرح‌های عمرانی براساس جدول زمان بندی اجرایی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر