دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 خرداد 1402 - 14:11

سخنگوی دولت عراق: ما بزرگ‌ترین برنده توافق ایران و عربستان هستیم

سخنگوی دولت عراق: ما بزرگ‌ترین برنده توافق ایران و عربستان هستیم
بغداد می گوید که بحران در روابط کشورها بر همسایگان شان تاثیر می گذارد زیرا بی ثباتی مانع اصلی در برابر ورود سرمایه است و از این چشم انداز، عراق بزرگترین برنده روابط ایران و عربستان به حساب می آید.
کد خبر : 853088

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «باسم العوادی» سخنگوی دولت عراق در مصاحبه با «العربی الجدید» در پاسخ به این سوال که «آیا عراق از بازگشت روابط میان ایران و عربستان سود می‌برد»، گفت: روابط بین کشور‌های منطقه پایه‌های صلح را بنا می‌گذارد و عراق بزرگترین برنده در بازگشت روابط دو کشور است.

وی گفت: عراق به دنبال آن است که برای ایجاد معادلات آتش بس به نفع کل منطقه میانجیگری کند و از ثمره‌های این اقدام احیای روابط ایران و عربستان است.

سخنگوی دولت عراق افزود: پس از سال ۲۰۰۳،‌ ما از روابط گسسته کشور‌های منطقه که هریک پروژه‌ای برای خود داشتند رنج کشیدیم و همچنین از گروهک‌های تروریستی که اوضاع را بحرانی کردند آسیب دیدیم. حقیقت این است که شکوفایی اقتصادی در عراق و ورود سرمایه به آن مستلزم وضعیت خوب امنیتی است، زیرا بی ثباتی یکی از موانع اصلی در برابر ورود سرمایه است. هر بحرانی در یک کشور بر همسایگانش اثر خواهد گذاشت.

العوادی عنوان کرد: بهبود روابط بین ترکیه و کشور‌های خلیج فارس و بین ایران و عربستان موجب ایجاد ثبات در سطح جهان اسلام و آرامش در سطح منطقه می‌شود و بهبود اوضاع، در را به روی سرمایه گذاری‌های عربستان در عراق که دارای شرکت‌های بزرگ جهانی است، می‌گشاید.

انتهای پیام/

ارسال نظر