دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 خرداد 1402 - 12:04

«لاپید» خواهان اخراج بن‌گویر از کابینه رژیم صهیونیستی شد

«لاپید» خواهان اخراج بن‌گویر از کابینه رژیم صهیونیستی شد
بعد از درخواست «بنی گانتس» رهبر حزب «اتحاد» رژیم صهیونیستی و «منصور عباس» رئیس فهرست یکپارچه عربی برای برکناری وزیر امنیت‌داخلی این رژیم، نخست‌وزیر سابق رژیم اسراییل و رهبر ائتلاف مخالفان در کنست (پارلمان این رژیم) نیز خواهان عزل «ایتامار بن گویر» شد.
کد خبر : 851959

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، «یائیر لاپید» نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی پیامی در شبکه‌های اجتماعی تاکید کرد که «ایتامار بن گویر» بدترین وزیر در تاریخ پلیس این رژیم است.

رهبر ائتلاف مخالفان در کنست رژیم صهیونیستی در این پیام ویدئویی، افزایش خشونت و هرج و مرج در سرزمین‌های اشغالی به ویژه کاهش امنیت در مناطق عرب‌نشین را نتیجه سیاست‌های غلط بن گویر اعلام کرد.

حضور بن گویر به عنوان رهبر حزب «عوتسما یهودیت» یک حزب تندرو رژیم صهیونیستی از ابتدا با مخالفت چپ‌ها و حتی متحدان آمریکایی و اروپایی این رژیم مواجه شد.

بسیاری از مقامات و کارشناسان صهیونیست، حضور عناصر تندرویی مثل بن گویر و همچنین دیگر عناصر وابسته به احزاب حریدی و صهیونیست دینی در کابینه رژیم صهیونیستی را عامل فروپاشی سریع‌تر این رژیم و گسترش انتفاضه مردم فلسطین و انزوای بین المللی صهیونیست‌ها اعلام کرده اند.

رژیم صهیونیستی در چهار سال گذشته نتوانسته یک کابینه پایدار تشکیل دهد و کابینه‌های ائتلافی همواره در معرض فروپاشی بوده اند. کابینه نتانیاهو نیز که از طریق ائتلاف با صهیونیست‌های تندروی دینی تشکیل شده در معرض فروپاشی قرار گرفته و در صورت کناره گیری یا عزل بن گویر، امکان فروپاشی آن وجود دارد.

بتازگی برخی مقامات رسمی از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستند که بن گویر را به دلیل گسترش جنایت در مناطق عربی سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ برکنار کند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی با اشاره به قتل ۵ فلسطینی در منطقه «یافه الناصره» و به کارگیری سیاست بی توجهی و تبعیض میان صهیونیست‌ها و عرب‌ها در سرزمین‌های اشغالی از سوی کابینه صهیونیستی اذعان کرد که افزایش جنایت در مناطق عربی سرزمین‌های اشغالی به دلیل سیاست اهمال و ارزش قائل نبودن به زندگی بشر است.

در این گزارش از سیاست‌های کابینه افراطی و راستگرای نتانیاهو و انتخاب بن گویر به عنوان وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی انتقاد شدیدی شده است.

در این گزارش آمده است: از ابتدای سال جدید میلادی تاکنون، ۶۹ شهروند عرب در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ کشته شدند، این درحالی است که در سال گذشته در همین مدت زمانی، ۳۴ نفر کشته شدند و این آمار‌ها نشان دهنده عجز و ناتوانی کابینه نتانیاهو است.

در ادامه این گزارش تاکید شده که بن گویر شایسته این منصب نیست و نتانیاهو می‌تواند وعده‌های زیادی بدهد، اما مهم‌ترین و اولین گامی که باید اتخاذ کند، برکناری بن گویر و انتخاب شخصی دیگر به جای او است.

در این راستا، «بنی گانتس» رهبر حزب «اتحاد» رژیم صهیونیستی تاکید کرد که بن گویر باید برکنار و فرد دیگری جایگزین او شود؛ فردی که توانایی مقابله با جنایت در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ را داشته باشد.

از سوی دیگر، «منصور عباس» رئیس فهرست یکپارچه عربی در کنست گفت که بن گویر باید برکنار و شخص دیگری جایگزین او شود.

وی تاکید کرد: نتانیاهو به خوبی می‌داند که انتخاب بن گویر اشتباه بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر