دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سند تبیین راهبردی تحقق شعار سال ۱۴۰۲ وزارت دفاع رونمایی شد

سند تبیین راهبردی تحقق شعار سال ۱۴۰۲ وزارت دفاع رونمایی شد
سند تبیین راهبردی تحقق شعار سال 1402 وزارت دفاع با رویکرد پشتیبانی دفاعی و مشارکت در تولید ملی با حضور سرلشکر باقری و امیر آشتیانی رونمایی شد.
کد خبر : 851781

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با حضور سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، سردار شادمانی معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع، وحید جلال زاده رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس و جمعی از مدیران ارشد وزارت دفاع برگزار و رونمایی از سند تبیین راهبردی تحقق شعار سال ۱۴۰۲ با رویکرد پشتیبانی دفاعی و مشارکت در تولید ملی انجام شد.

سردار رضا طلایی نیک معاون توسعه و برنامه ریزی راهبردی و امور مجلس وزارت دفاع، گفت: این برنامه جامع و  جهشی برای پشتیبانی دفاعی و مشارکت در تولید ملی با همفکری‌های بسیار زیادی در سه بخش تدوین شده است.

وی افزود:این برنامه در بخش اول به تحلیل راهبردی و تبیین انتظارت رهبر معظم انقلاب می‌پردازد و در بخش دوم شامل مجموعه‌ای از راهبرد‌های و رویکرد‌های اختصاصی برای وزارت دفاع است و بخش سوم نیز در حوزه برنامه و بودجه طراحی و تدوین شده است.

معاون وزیر دفاع با تاکید بر با برنامه بودن وزارت به عنوان مرکز موفقیت در کنار معنویت و ولایت پذیری افزود: وجود پشتوانه فکری و اسناد بالادستی مانند برنامه جهشی افق روشن و قابل اندازه گیری برای میزان تحقق و مدیریت برنامه‌ها و آرزو‌ها و اهداف را ارائه می‌دهد و امروز با همفکری، مشورت و تفاهم با سازمان‌ها این برنامه جهشی تدوین و ابلاغ می‌شود.

وزارت دفاع پیشران صنعت کشور است

وحید جلال زاده رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در این همایش گفت: این وزارت خانه  از نقاط قابل اتکا در نظام جمهوری اسلامی ایران است که شعار ما می‌توانیم را به باور ما توانستیم تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع در حوزه‌های نظامی و غیر نظامی دستاورد‌های متعددی برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورده است گفت: وزارت دفاع پیشران صنعت کشور است و به همین جهت نگاه مجلس به این وزارت خانه نگاهی ممتاز و خاص است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف صنعت دفاعی افزود: وزارت دفاع در برخی از حوزه‌ها در  لبه‌ی فناوری قرار دارد و این وزارت خانه با توجه به نیاز کشور و درخواست دستگاه‌های مختلف در بعضی از حوزه‌های نظامی و غیر نظامی ورود کرده است.

جلال‌زاده با اشاره به افتخار آفرینی ناوگروه ۸۶ گفت: ناوشکن دنا که در این ماموریت حضور داشت از ساخته‌های وزارت دفاع است که حضور این ناوشکن نشان دهنده‌ی تاثیرگذاری بسیار زیاد وزارت دفاع در سطح نیرو‌های مسلح است.

وی گفت: اقتدار دفاعی که توسط وزارت دفاع ایجاد شده است می‌تواند الگوی بسیار خوبی در کشور باشد و در همین راستا از تمامی کارکنان وزارت دفاع سپاسگزاریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر