دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سرلشکر باقری:

سرمایه‌گذاری در علوم و فناوری‌های نوظهور بسیار مهم و ضروری است

سرمایه‌گذاری در علوم و فناوری‌های نوظهور بسیار مهم و ضروری است
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دقت، توجه و سرمایه‌گذاری در علوم و فناوری‌های نوظهور بسیار مهم و ضروری است و در این راستا باید از تمام ظرفیت و توانمندی‌های کشور استفاده شود.
کد خبر : 851777

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با اشاره به اینکه این وزارت خانه در بخش نظامی با پیشرفت‌های خود در صنعت دفاعی موجب ایجاد بازدارندگی برای کشور و در بخش غیر نظامی نیز به عنوان پیشران صنعت کشور شناخته می‌شود، گفت: وزارت دفاع جزء ارکان اساسی و راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که ماموریت‌های سنگینی را در حوزه نظامی و غیر نظامی بر عهده دارد.

وی با اشاره به نشانه‌های شکست سیاست‌های جهان تک قطبی آمریکا همانند فرار از افغانستان، تخلیه و ترک عراق و کاهش چشمگیر نیروهایش در منطقه،افزود: جهان در آستانه نظم نوینی ایستاده است که در آن امریکا در راس هرم قدرت جهانی نیست و رژیم صهیونیستی نیز در مسیر تضعیف قرار دارد و در مقابل، جمهوری اسلامی ایران به یاری خداوند در مسیر افزایش قدرت قرار گرفته و در حال استفاده از ظرفیت‌های خود برای یک حرکت جهشی رو به جلو در همه زمینه‌ها است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به سفر موفقیت آمیز و افتخار آفرین ناوگروه ۸۶ ارتش،اظهار کرد: در این سفر پیام قدرت، صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران به سراسر قاره‌ها و اقیانوس‌ها منتقل شد که این پیام نشان از قدرت و توسعه جغرافیای نقش آفرینی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در دنیا دارد.

سرلشکر باقری ضمن اشاره به جنگ ترکیبی دشمن و پیروزی نیرو‌های مسلح تحت هدایت‌های عالمانه فرمانده معظم کل قوا گفت: از مجموعه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود که در این دوره سخت و پر از ابهام که اغواگری‌های دشمن در فضای مجازی غوغا می‌کند، در مسیر دین مبین اسلام و رهنمود‌های فرمانده معظم کل قوا حرکت کند و در این راه از بازوی توانمند و ارزشمندی به نام عقیدتی سیاسی بهره ببرد.

وی افزود: دقت، توجه و سرمایه گذاری در علوم و فناوری‌های نو ظهور بسیار مهم و ضروری است و در این راستا باید از تمام ظرفیت و توانمندی‌های کشور استفاده شود و در مقابل نیز اگر یک بخش از تولید، کارآمدی خود را از دست داده و نیازمندی نسبت به آن وجود ندارد، شجاعانه نسبت به حذف آن تصمیم گرفته شود، زیرا ماندن پای روش‌ها و سنت‌ها قدیمی و محصولات بدون استفاده در میدان‌های امروز و آینده طبیعتا خطای بزرگی است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت منابع انسانی در پیشبرد و پیشرفت امور اظهار داشت: همانطور که جذب جوانان توانمند، متخصص، با استعداد و متعهد و انقلابی در این زمانی که دشمن در پی جذب جوانان است امری ضروری است؛ انتخاب مدیران شایسته و مراقبت نسبت به آینده آن‌ها مسئله بسیار مهمی است که باعث افزایش بهره وری می‌شود.

سرلشکر باقری افزود: مسئله بازنشستگان و وابستگان که آیینه کارکنان ما هستند مسئله بسیار مهمی است و باید توجه به آن‌ها در حوزه خدمت رسانی روز به روز توسعه پیدا کند و این عزیزان که عمرشان را در ایثار گذرانده اند را حمایت و مراقبت کنیم و رسیدگی کامل به آن‌ها صورت بگیرد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و شبکه همکاران، گفت: همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها باید افزایش پیدا کند، زیرا این برون سپاری هوشمند موجب چابکی، کاهش قیمت تولید و افزایش کیفیت می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر