دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ فردا پایان می‌یابد

مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ فردا پایان می‌یابد
مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از پایان مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ در روز شنبه ۲۰ خرداد ماه خبر داد.
کد خبر : 851604

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، علیرضا کریمیان با اشاره به اینکه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته از روز 11 خرداد ماه آغاز شده و تاکنون ادامه دارد، گفت: به منظور مساعدت با متقاضیانی که موفق به انتخاب رشته نشده‌اند این زمان تمدید شد و مجازین به انتخاب رشته می‌توانند نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد نظر خود اقدام نمایند و همچنین افرادی که قبلا انتخاب رشته کرده اند در صورت تمایل می توانند اطلاعات و انتخاب‌های خود را ویرایش کنند و این مهلت روز شنبه 20 خرداد ماه پایان می‌یابد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 175 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال 1402 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انتخاب رشته کرده‌اند، گفت: متقاضیان ضرورت دارد در مهلت مقرر و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه اصلاحات آن، به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و انتخاب رشته کنند و یا ویرایش مورد نظر را انجام دهند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور درباره مجازین و علاقه‌مندان به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این دسته از داوطلبان لازم است به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه و بر اساس دفترچه و اطلاعیه‌های مربوطه، اقدام به انتخاب رشته کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ تعداد ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ نفر شرکت کرده‌اند که در ۶ گروه آزمایشی و ۱۳۴ کدرشته به رقابت پرداختند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر