دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 خرداد 1402 - 16:36

سفر فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد خوزستان به عراق چگونه گذشت؟

سفر فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد خوزستان به عراق چگونه گذشت؟
اردوی ۵۰ نفر از فعالان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد خوزستان به عراق با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.
کد خبر : 851518

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا از اهواز،  اردوی زیارتی سه روزه به عتبات عالیات (کاظمین، کربلا و نجف) ویژه‌ی شورای مرکزی تشکل‌های دانشجویی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با شرکت بیش از ۵۰ نفر از دانشجویان فعال تشکل‌های دانشجویی با حضور سیدحمید مهدیون مدیرکل تشکل‌های سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی، علی افروس رئیس دانشگاه آزاد استان خوزستان، سیدمنصور موسوی معاون دانشجویی فرهنگی واحد اهواز، حجت الاسلام محمود حزبه‌زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و محمدامین حمزوی نماینده‌ رئیس دانشگاه آزاد در تشکل‌های استان خوزستان برگزار شد.

طی این اردو چند نشست دانشجویی با حضور مسئولان برگزار شد و به طور ویژه در نشست بین‌الحرمین با در دست داشتن نمادین پرچم کشور‌های حوزه‌ مقاومت (ایران، عراق، سوریه، لبنان) نسبت به وحدت و اتحاد هرچه بیشتر این کشور‌ها ابراز امیدواری شد.

علی افروس درباره این اردو به خبرنگار آنا گفت: این اردوی کوتاه و بین المللی می‌تواند الگوی خوبی برای سایر دانشگاه‌های کشور باشد تا ضمن اعزام دانشجویان، علاوه بر فراهم آوردن امکان زیارت اماکن متبرکه، بتواند آنان را با مبانی اسلامی و معرفتی بیش از پیش آشنا کند. ضمن اینکه در این اردوی تشکیلاتی و بین المللی برنامه‌های متعدد فرهنگی و محتوایی برای دانشجویان برگزار و هدایای نفیسی به آن‌ها اهدا شد. 

علی افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و هیئت همراه وی در حاشیه این اردو به منظور برقراری تعاملات و شناساندن هرچه بیشتر ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان و ایجاد زمینه برای افزایش همکاری بین مراکز علمی دو کشور به دعوت رئیس دانشگاه بصره در همایش فرهنگی مشترک میان این دانشگاه و دانشگاه فردوسی مشهد شرکت کردند و ضمن دیدار با رئیس دانشگاه سومر، مقدمات لازم جهت عقد تفاهم نامه با این دانشگاه را فراهم آوردند. 

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با همراهی معاون اجتماعی استاندار بصره و معاون فرهنگی حشدالشعبی جنوب عراق، با دانشجویان عراقی در حال تحصیل در واحد‌های دانشگاهی استان خوزستان هم دیدار کردند و به بررسی مشکلات آموزشی و اقامتی آن‌ها در کشور پرداختند. 

از دیگر برنامه‌های این هیبت می‌توان به دیدار با آیت الله سید فاضل جابری موسوی، معاون علمی دانشگاه کوفه و رئیس مؤسسه‌ی علمی امام حسین (ع) در تفسیر قرآن اشاره کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر