دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 خرداد 1402 - 15:54
معاون وزیر کشور:

طرح‌های زیرساختی اربعین تا قبل از ماه صفر پایان یابد

طرح‌های زیرساختی اربعین تا قبل از ماه صفر پایان یابد
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) و معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بر ضرورت به نتیجه رسیدن طرح‌های زیرساختی مرتبط با اربعین در استان‌های مرزی و غرب کشور قبل از ماه صفر تاکید کرد.
کد خبر : 851403

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدمجید میراحمدی که روز چهارشنبه در نشست معاونان عمرانی استانداری‌های سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد، گفت: لازم است تکالیف و وظایف ما در ارتباط با زیرساخت‌های مرتبط به اربعین بر اساس برنامه و سامانه (منتاک) قطعی و روشن باشد تا بتوان به موقع به نتیجه برسد.

وی افزود: سامانه منتاک مخصوص طرح‌های عمرانی اربعینی شش استان مرزی شامل ایلام، کرمانشاه، خوزستان، آذربایجان غربی، کردستان و سیستان و بلوچستان است که در آن میزان پیشرفت طرح‌های برنامه ریزی شده به دقت رصد و پیگیری می‌شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با تاکید بر این که اربعین امسال باید به یادماندنی باشد، خاطر نشان کرد: عملیات اربعین یک اقدام عظیم، کم نظیر و جهانی و نیازمند حضور همگانی استانداری‌های سراسر کشور است و اگر استان‌های غیرمرزی امکاناتی یا توانایی‌هایی را در اختیار دارند که می‌تواند به تسریع طرح‌های استان‌های مرزی در ارتباط با اربعین کمک کند آن‌ها را در اختیار استان‌های مرزی قرار دهند.

میراحمدی با اشاره به این که مراسم اربعین سال به سال عظیم‌تر شده و زایران آن نیز افزایش می‌بایند، افزود: هماهنگی در این خصوص بسیار پیچیده و توام با سختی است و همگان باید پای کار باشیم تا به بهترین شکل این حرکت عظیم جهانی پیش برود و هرگونه معطلی زائران به خاطر گرما و وضعیت آب و هوایی برخی استان‌های مرزی قابل قبول نیست.

وی اظهار کرد: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده مسئولان عراقی نیز اقداماتی را در ارتباط با افزایش ارائه خدمات بهتر به زایران انجام می‌دهند و ما هم باید با تمام توان پای کار باشیم تا بهترین خدمات را به زائران ارائه دهیم و باید در نظر داشت که هرگونه خدمت به زایران سید و سالار شهیدان مایه خیر دنیا و آخرت برای ما است.

مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امورشهری و روستایی وزارت کشور نیز در ابتدای نشست معاونان عمرانی استانداری‌های سراسر کشور گفت: تخصیص اعتبارات لازم برای پیشرفت طرح‌های عمرانی مرتبط با اربعین با توجه به هماهنگی‌های انجام شده تا پایان خرداد ماه انجام می‌شود.

وی با اشاره به این که زایران اربعین از سراسر کشور هستند، خاطر نشان کرد: لازم است استانداری‌های سراسر کشور از امکانات و توانایی‌های خود برای برگزاری هر چه بهتر اربعین امسال با توجه به استقبال روزافزون از آن بهره گیری کنند.

معاون عمران و توسعه امورشهری و روستایی وزیر کشور تصریح کرد، استان‌های مرزی مرتبط با اعزام زایران به اربعین نیز باید موضوع پایداری و بادوام بودن طرح‌های زیرساختی خود را در نظر داشته باشند و خارج از شهرک‌های اربعین طرحی را دنبال نکنند تا منجر به دوباره کاری شود.

جمالی نژاد خاطر نشان کرد: علاوه بر این لازم است استان‌های مرزی میزان پیشرفت خود را در سامانه منتاک درج و نسبت به بروزرسانی آن اقدام کنند چرا که ملاک در نظر گرفتن اقدامات آن‌ها همین سامانه است.

در ابتدای این نشست نیز معاون عمران و توسعه امورشهری  و روستایی وزیر کشور با اشاره به این که نشست مزبور اولین جلسه معاونان عمرانی در سال جدید است، مهم‌ترین محور‌های آن را پیگیری طرح‌های مرتبط با اربعین، تبادل نظر در خصوص روند اقدامات انجام شده در خصوص مسکن ملی به عنوان بزرگترین پروژه ویژه و ملی کشور و ساخت و ساز‌های غیر مجاز در استان‌های مختلف به خصوص، استان‌های شمالی اعلام کرد.

در این جلسه معاونان عمرانی استانداری‌های سراسر کشور نیز دیدگاه‌های خود را در ارتباط با راه‌های تسریع در اجرای زیرساخت‌ها و حل مشکلات پیمانکاران مرتبط با طرح‌های مزبور بیان کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر