دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 خرداد 1402 - 15:40

کاهش ۸ درصدی حجم آب سدهای تهران نسبت به سال گذشته

کاهش ۸ درصدی حجم آب سدهای تهران نسبت به سال گذشته
حجم ذخیره آب سدهای تأمین‌کننده آب شرب استان تهران در حال حاضر ۵۸۱ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با ذخیره ۶۳۲ میلیون مترمکعبی روز مشابه سال گذشته، حدود ۵۱ میلیون مترمکعب (افت ۸ درصدی) کاهش را نشان می‌دهد.
کد خبر : 851387

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از روابط‌عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، میزان ورودی آب سد‌های پنج‌گانه استان، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، حدود ۷۹۹.۵ میلیون مترمکعب است که این مقدار در مدت مشابه سال آبی گذشته بیش از ۸۸۱.۹ میلیون مترمکعب بوده و ۹ درصد کاهش‌یافته است.

همچنین از ابتدای سال آبی (ابتدای مهر سال ۱۴۰۱) تاکنون ۱۸۲.۶ میلی‌متر بارندگی در حوزه عملکردی استان تهران ثبت شده که این مقدار نسبت به ۲۶۳.۴ میلیمتر بارندگی متوسط بلندمدت ۵۴ساله، کاهش ۳۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

حجم آب سد امیرکبیر تا روز ۱۶ خردادماه حدود ۱۴۸ میلیون مترمکعب اعلام شده، درحالی‌که این میزان در روز مشابه سال گذشته ۱۳۰ میلیون مترمکعب بوده است.

حجم آب سد طالقان نیز از ۲۵۲ میلیون مترمکعب سال گذشته به ۲۳۵ میلیون مترمکعب و حجم آب سد لتیان نیز از ۶۲ میلیون مترمکعب روز مشابه سال گذشته به ۶۴ میلیون مترمکعب رسیده است.

حجم ذخیره آب سد لار در ۱۶ خردادماه سال گذشته، ۱۲۱ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با موجودی ۷۷ میلیون مترمکعبی امسال، ۴۴ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

حجم آب سد ماملو نیز از ۶۶ میلیون مترمکعب روز مشابه سال گذشته، در حال حاضر به ۵۷ میلیون مترمکعب رسیده است.

همراهی شهروندان در خصوص مدیریت مصرف و صرفه‌جویی ضروری است تا بتوانیم وضعیت کم‌آبی را پشت سر گذاشته و کم‌ترین چالش را در حوزه تأمین آب شرب پایدار به‌ویژه در روز‌های پیشرو و پیک مصرف آب داشته باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر