دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 خرداد 1402 - 15:00

صرفه‌جویی ۴۷۰ مگاواتی برق در نخستین روز تغییر ساعت کاری ادارات

صرفه‌جویی ۴۷۰ مگاواتی برق در نخستین روز تغییر ساعت کاری ادارات
سخنگوی صنعت برق گفت: ۴۷۰ مگاوات مصرف برق، در نخستین روز اجرای طرح مدیریت مصرف بخش اداری صرفه‌جویی حاصل شد.
کد خبر : 851375

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مصطفی رجبی مشهدی افزود: بر اساس مصوبه هیئت وزیران از روز گذشته (سه‌شنبه) همه دستگاه‌های اجرایی و اداری طرح مدیریت مصرف برق در بخش اداری را آغاز کردند.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح که از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ادامه دارد، ساعت کار اداری از ساعت ۶ صبح لغایت ۱۳ است.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران خاطرنشان کرد: پایان کار اداری هم‌زمان با شروع ساعت اوج بار است که در نخستین روز اجرای طرح همکاری بسیار خوبی از سوی دستگاه‌ها با مدیریت مصرف برق را شاهد بودیم و ۴۷۰ مگاوات کاهش مصرف برق را ثبت کردیم.

مصرف برق بخش اداری به‌صورت سالانه چیزی حدود ۱۴ هزار میلیون کیلووات‌ساعت است و دوران اوج بار مصرف برق این بخش به ۳ هزار مگاوات می‌رسد.

امسال مقرر است بخش اداری نقش پررنگی در صرفه‌جویی مصرف برق داشته باشند.

بر اساس مصوبه هیئت دولت بخش اداری موظف است از ۱۵ خرداد امسال ساعت کاری خود را از ۶ صبح تا ۱۳ تغییر دهد.

برای اساس همه اداره‌های دولتی ملزم به خاموش‌کردن سیستم‌های سرمایشی در ایام غیر ساعت کاری هستند که این موضوع تا ۶۰ درصد صرفه‌جویی در بخش اداری به همراه خواهد داشت، چراکه چیزی حدود ۶۰ درصد مصرف برق اداره به سیستم‌های سرمایشی اختصاص دارد و انتظار می‌رود با روشن‌کردن این سیستم‌ها در زمان مناسب و خاموش‌کردن آن‌ها قبل از پایان ساعت اداری نقش مدیریت مصرف برق اداره‌ها در پایداری شبکه برق به شکل چشمگیری افزایش یابد.

همچنین در ساعت کاری امسال و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته اداره‌ها قرار است از طریق روش‌های مختلف صرفه‌جویی میزان مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته تا ۳۰ درصد کاهش دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر