دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 خرداد 1402 - 13:08
در اردوی جهادی مناطق محروم انجام شد؛

معاینه هزار و ۷۰۰ رأس دام توسط ۲۰ دانشجوی دختر دامپزشک

معاینه هزار و ۷۰۰ رأس دام توسط ۲۰ دانشجوی دختر دامپزشک
دانشجویان دختر دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد شهرکرد در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری اردو زدند و هزار و ۷۰۰ رأس دام سبک و سنگین را معاینه کردند.
کد خبر : 851339

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در جمع دانشجویان دختر دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد عضو گروه جهادی حضرت ولی عصر (عج) که در روستا‌هایم اوج بغاز، خلیل آباد خاکی و دولت آباد استان اردو زده و فعالیت جهادی د‌اشته‌اند، پس از دیدار و گفتگو با دانشجویان از تلاش مخلصانه آنان و اعضای هیئت علمی گروه دامپزشکی  این واحد دانشگاهی قدردانی کرد.

ابراهیم رحیمی اردوی جهادی دانشجویان را حرکتی ارزنده برشمرد وگفت: دانشجویان عضو گروه‌های جهادی بدون هیچ انتظاری و به صورت رایگان و برای رضای خداوند همواره تلاش می‌کنند تا روستا‌های مناطق محروم استان چهارمحال و بختیاری را شناسایی و با بررسی فرصت‌ها و تهدید‌های موجود در روستا و مشورت با استادان مربوط به ارائه راهکار‌های عملی برای حل مشکلات روستا بپردازند و تحقیقات پژوهشی خود را پیاده‌سازی کنند.

وی با بیان ظرفیت‌های علمی دانشگاه آزاد شهرکرد برای حل مشکلات جامعه خاطرنشان کرد: دانشکده دامپزشکی واحد شهرکرد یکی از قدیمی‌ترین دانشکده‌های دامپزشکی کشور است که در سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را در رشته کاردانی دامپزشکی به عنوان آموزشکده دامپزشکی آغاز کرد.

رحیمی یادآور شد: تاکنون بیش از ۸ هزار دانشجو در مقطع دکتری دامپزشکی از واحد دانشگاهی شهرکرد فارغ التحصیل شده که در ادارات و ارگان‌های مهم مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد شهرکرد هم در حاشیه برگزاری این اردو گفت: هدف از برگزاری اردوی جهادی به مناطق سخت گذر، معاینه و درمان دام‌های آسیب دیده است.

محمدامین دهقانی افزود: در این اردو یک هزار و ۷۰۰ راس دام سبک و سنگین توسط ۲۰ دانشجوی دختر دامپزشک معاینه شدند.

وی گفت: گروه جهادی ولی عصر (عج) بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرکرد بنا دارد با برگزاری اردو‌های جهادی در مناطق مختلف به ریشه کنی بیماری‌ها و همچنین با انجام آموزش ها، به بازدهی شیر دام مناطق محروم کمک کند.

به گزارش آنا، هفته گذشته نیز ۴۸ دانشجوی دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد شهرکرد به مناطق محروم صمصامی شهرستان کوهرنگ، فلارد و منج شهرستان لردگان اعزام شدند.

ناحیه بسیج دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد، بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری، بسیج سازندگی استان بنیاد ملی نخبگان استان چهارمحال و بختیاری بسیج دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد در اجرای این اردوی جهادی دانشجویان را حمایت کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر