دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در سال گذشته؛

۲۶.۵ میلیون وسیله نقلیه تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفت

۲۶.۵ میلیون وسیله نقلیه تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفت
رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه صنعت بیمه سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشت، گفت: ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفتند که ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش پوشش ریسک آن بود.
کد خبر : 851119

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، مجید بهزادپور در پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری جز اصلی رشد و توسعه کشور است و در بازار‌های بیمه، بانک و بورس باید سه اصل کارآمدی، سلامت و شفافیت مدنظر قرار گیرد. این سه بازار باید هماهنگ باشند و همکاری تنگاتنگی با هم داشته باشند

وی بیان کرد: پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی در بحث همکاری سه بازار بیمه، بانک و سرمایه کمک می‌کند.

رییس کل بیمه با ارایه آمار‌های گفت: صنعت بیمه سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشت که ۷۰ درصد آن مربوط به بخش خصوصی بود.

بهزادپور افزود: سال گذشته خسارت پرداختی ۵۵ درصد رشد داشت، همچنین ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفتند که ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش پوشش ریسک آن بود.

رییس کل بیمه مرکزی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ نزدیک به چهار میلیون و ۸۰۰ هزار وسیله نقلیه با ریسک ۱.۵ هزار میلیارد تومان بیمه شدند و در بحث بیمه درمان ۱۷ درصد رشد را شاهد بودیم و ۲۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه درمان بود.

وی ادامه داد: سال گذشته ۳۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه زندگی قرار داشت و در مقایسه با سال قبل از آن هفت درصد رشد داشت و در بازه زمانی ذکر شده ۳۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند و در بحث پوشش صندوق حوادث طبیعی ساختمان ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی تخت پوشش این بیمه قرار گرفتند و در پایان باید بگویم که سرانه بیمه‌نامه ۱۰ درصد رشد داشت.

بهزادپور تاکید کرد: صنعت بیمه و سرمایه‌گذاری به هم وابسته است و موضوع بیمه زندگی به منظور جمع‌آوری پس‌انداز‌های خرد و هدایت آن به بخش تولید باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت معرفی اوراق بهادار بیمه گفت: در دنیا ۳۷ میلیارد دلار به صورت سررسید نشده وجود دارد که در داخل کشور به آن توجهی نشده که در نظر داریم در این زمینه ورود کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر