دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 خرداد 1402 - 11:32
رئیسی:

قدرت موشکی توان بازدارندگی ایجاد می‌کند

قدرت موشکی توان بازدارندگی ایجاد می‌کند
رئیس‌جمهور گفت: : قدرت نطامی و دفاعی و موشکی ایران بازدارندگی دارد البته نه فقط از هجوم بلکه از فکر هجوم هم بازدارندگی ایجاد می‌کند.
کد خبر : 851100

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در مراسم رونمایی از ابرموشک هایپرسونیک «فتاح» که امروز (سه‌شنبه) در ستاد نیروی هوافضای سپاه برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز روز بسیار خوبی است، زیرا شاهد رونمایی از دستاورد بزرگی در بخش هوافضای سپاه هستیم،گفت: اولین مولفه قدرت و اقتدار در ملت ما ایمان است. در تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی که در ۱۴ خرداد فرمودند ایمان به‌عنوان یک مولفه مهم محسوب می‌شود؛ لذا آنچه از سال ۱۳۴۲ و ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ و سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ما را حفظ کرد، ایمان مردم بود.

وی با بیان اینکه آنچه در این مدت ملت ما را پیش برده و علی رغم خواست دشمنان گام‌های بزرگی را برداشته ایمان و امید به خداوند متعال بوده است،افزود: از این رو ضرورت دارد، همواره به‌عنوان یک مولفه مهم اقتدار، ایمان و امید را پاس بداریم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آن روزی که شهید «حسن طهرانی مقدم» در مجموعه هوافضای سپاه فعالیت خود را با اراده فرمانده معظم‌کل قوا آغاز کرد، شاید کسی گمان نمی‌برد پدیده‌هایی نویی که برای همه جهانیان خیره کننده باشد، به وجود بیاید؛ امروز که این دستاورد مهم و بزرگ به دست فرماندهی نیروی هوافضای سپاه رو‌نمایی شد، شکرگذار باشیم.

رئیسی گفت: مجموعه نیروی هوافضای سپاه کار‌هایی که انجام می‌دهند بر پایه دانش و علم است، در کشور ما خوشبختانه این علم و دانش در صنایع موشکی و دفاعی و نظامی بومی شده و وارداتی نیست.

وی با بیان اینکه صنعت موشکی و دفاعی ما امروز در حالی به پیشرفت و شکوفایی رسیده است که در دوران دفاع مقدس با وجود آن که تهران و سایر شهر‌های کشور را موشک باران می‌کردند، قدرت دفاعی نداشتیم،اظهار کرد: از این رو از همان موقع تلاش‌ها برای مستقل شدن در حوزه دفاعی آغاز شد و امروز به اوج قدرت بازدارندگی رسیده‌ایم. این قدرت و توان برای کشور‌های منطقه نقطه امنیت و صلح پایدار است.

رئیس جمهور تأکید کرد: در دیداری که با برخی مسئولان کشور‌های منطقه داشتم، عنوان می‌کردند که ایران یار روز‌های سخت است و اگر نبود تلاش‌های حاج قاسم سلیمانی و نیروی قدس سپاه و دفاعی که ایران از ما در برابر هجوم تکفیری‌ها و داعشی‌ها کرد، از کشورشان چیزی باقی نمانده بود.

رئیسی با بیان اینکه قدرت نطامی و دفاعی و موشکی ایران بازدارندگی دارد،افزود: البته نه فقط از هجوم بلکه از فکر هجوم هم بازدارندگی ایجاد می‌کند. این قدرت موشکی معنایش آن است که منطقه از شر اشرار و تعرض بیگانگان در امان بماند، به همین جهت پیام آن به مردم منطقه، پیام امنیت است و پیام به کسانی که فکر تعرض به ایران هستند این است که جمهوری اسلامی کشوری قدرتمند است و قدرت او برای حمایت از ملت ایران و مظلومان عالم است.

وی تاکید کرد: مردم منطقه وقتی چنین رونمایی صورت می‌گیرد ابراز خوشحالی می‌کنند، چون بر قدرت منطقه افزوده می‌شود. در واقع قدرت ایران یعنی قدرت منطقه و ملت‌های مظلوم، لذا این پیام عزت و استقلال و بازدارندگی است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه گاهی بیان شده است که ساخت موشک برای چیست که باید گفت این برای بازدارندگی است،تصریح کرد: موشک را برای این می‌سازیم تا مورد تعرض دشمنان قرار نگیریم و از یک قدرتی برخوردار شویم که در ذهن دشمنان فکر تعرض هم ایجاد نشود. در واقع موشک برای موشک نزدن دشمنان است نه برای موشک زدن‌ما.

رئیسی گفت: شهید طهرانی مقدم بعد از شهادتش شناخته شد و کسی خبری از فعالیت‌های او نداشت، روزی که شهید طهرانی مقدم این‌کار را شروع کرد می‌گفتند با این تحریم‌ها مگر امکان دارد، اما او همه تحریم‌ها را دور زد و آن‌ها را بی اثر کرد و علی رغم‌همه تهدید‌ها و تحریم‌ها کار‌های بزرگی را انجام داد و توان امنیتی کشور را بالا برد.

وی با بیان اینکه رونمایی از موشک هایپرسونیک پیامی به سایر صنایع کشور دارد،افزود: چگونه صنایع دفاعی و هسته‌ای علی‌رغم همه تهدید‌ها و تحریم‌ها پیشرفت داشته است،اما در سایر بخش‌ها چنین موضوعی را شاهد نیستیم،بنابراین باید این علم وفناوری که داریم باید به سایر صنایع لبریز شود تا سایر صنایع هم از این فناوری‌ها بهره‌مند شود و کار صنعت در کشور رشد یابد.

رئیس‌جمهور با اعلام اینکه به همه بخش‌های صنعتی می‌گویم که این یک درس است که می‌توان علی رغم همه تهدید‌ها و تحریم‌هایی که دشمن ایجاد می‌کند، کار‌های بزرگی در برابر چشم بیگانگان انجام داد،اظهار کرد: حتما در صنعت خودرو سازی و سایر صنایع می‌توان این فناوری را ایجاد کرد و کار‌های بزرگ و ماندگار در جهت گره گشایی از زندگی مردم انجام داد؛ این کار مبتنی بر ایمان و امید ایجاد شد.

وی افزود: امروز دولت و نیرو‌های مسلح در یک عرصه تلاش می‌کنند، وحدت و انسجام همه نیرو‌ها مثال زدنی و در جهت پیشرفت کشور است.

رئیس‌جمهور گفت: پیشرفتی که موجب شده تا دشمن عصبانی شود و خشم خود را در بعضی عرصه‌ها نشان دهد؛ به دشمن می‌گوییم اگر از پیشرفت‌های کشور عصبانی هستید، عصبانی باشید، چون این پیشرفت‌ها مردم را خوشحال می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر