دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
بی‌مسئولیتی مدیران دانشگاه بار دیگر دردسرساز شد؛

جان باختن یک دانشجو بر اثر به‌موقع نرسیدن اورژانس در محل دانشگاه!

جان باختن یک دانشجو بر اثر به‌موقع نرسیدن اورژانس در محل دانشگاه!
دیر رسیدن اورژانس در محل دانشگاه امیرکبیر باعث شد تا یک دانشجو به علت عارضه قلبی جان خود را از دست بدهد. 
کد خبر : 851055

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری علم و فناوری آنا، بصیر ابراهیمی پور دانشجوی ورودی سال ۹۸ رشته مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر روز چهارشنبه دهم خرداد ۱۴۰۲ در محیط این دانشگاه دچار حمله قلبی می‌شود و دانشجویان اورژانس دانشگاه را خبر می‌کنند و با وجود اینکه مرکز فوریت‌های پزشکی در درون دانشگاه مستقر است، اما تا ۴۵ دقیقه خبری از گروه امداد رسانی نمی‌شود و در نهایت یک اورژانس خارج از محیط دانشگاه برای کمک بر سر بیمار حاضر می‌شوند. 

رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه در مقابل این خبر ضمن تسلیت به جان باختن این جوان مدعی شدند که اورژانس به موقع در محل حاضر شده بود. 

اما شورا‌های صنفی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر اعلام کرده است که جان باختن بصیر ابراهیم‌پور در حالی رخ داده که پیشتر دانشجویان چندیدن‌بار وضعیت نابسامان اورژانس دانشگاه را به مسئولین گزارش داده بودند، ولی «هرگز سلامتی دانشجو» اولویت مدیران این دانشگاه نبوده است.

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر پیرامون این اتفاق نوشت: دانشگاه در فوت این دانشجو نقش پررنگی دارد؛ چرا که تاخیر در وضعیت رسیدگی دانشجو مسئله حاشیه‌ای نیست، بلکه بازی با جان دانشجو است اگر اورژانس در همان دقایق ابتدایی به حال این دانشجو رسیدگی می‌کرد، بصیر ابراهیم پور اکنون زنده بود.

گفتنی است؛ محدثه بختیاری دانشجوی ترم دو رشته علوم ورزشی دانشگاه زنجان که ۱۲ اردیبهشت ماه بر اثر تصادف با یک خودرو در محیط داخلی دانشگاه به شدت زخمی شده بود در اثر بی توجهی مدیران و کوتاهی بخش اورژانس دانشگاه در انتقال سریع به بیمارستان جان باخت که این حادثه تلخ نمونه دیگر قصور مسئولان دانشگاه در مقابل امداد رسانی سریع به جان دانشجوست. 

شورا‌های صنفی دانشجویان کشور نیز در بیانیه‌ای هشدار داد که «با استقرار مدیران خودکامه در دانشگاه‌ها به مثابه بازوی سرکوب و تضعیف شورا‌های صنفی به عنوان نهاد منسجم‌کننده و نظام‌بخش مطالبات دانشجویی» جان و سلامت دانشجویان بیش از پیش در خطر تکرار اتفاقاتی مشابه جان باختن دو دانشجو در دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه زنجان قرار گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر