دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 خرداد 1402 - 15:01

نعمت پور: کادر فنی هنوز به جمع بندی نهایی برای اعلام ترکیب تیم نرسیده است

نعمت پور: کادر فنی هنوز به جمع بندی نهایی برای اعلام ترکیب تیم نرسیده است
مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: کادر فنی هنوز به جمع بندی نهایی برای اعلام ترکیب این تیم به جهت حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی نرسیده است.
کد خبر : 851004

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، طالب نعمت پور مربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفت وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی، درباره شرایط تیم ملی کشتی فرنگی اظهارداشت: پس از رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲، چرخه‌ی انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ و بازی‌های آسیایی چین تدوین و بر روی خروجی سایت فدراسیون کشتی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس این چرخه تکلیف هر کشتی گیر که کار خود را از چه مرحله‌ای شروع کند مشخص شد و تمامی کشتی گیران و سرمایه‌های ما در این چرخه حضور یافتند.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: کادر فنی از همان ابتدای کار کشتی گیران حاضر در چرخه‌ی انتخابی تیم ملی را زیرنظر داشت و نفرات برتر را برای حضور در اردو‌های تیم ملی دعوت کرد، ضمن اینکه نفرات مدال آور نیز به تورنمنت‌های مختلف برای محک خوردن فرستاده شدند.

نعمت پور اظهار داشت: رقابت‌های رنکینگ قرقیزستان نیز یکی از مراحل چرخه‌ی انتخابی تیم ملی محسوب می‌شود و خروجی آن برای کادر فنی بسیار مهم است، اما جمع بندی نهایی ما برای معرفی نفرات ملی پوش نیست.

وی افزود: ما ۲ تورنمنت جام وهبی امره ترکیه در اواخر خردادماه و جایزه بزرگ مجارستان که رنکینگ اتحادیه جهانی نیز محسوب می‌شود را در دهه سوم تیرماه در دستور کار داریم و در این ۲ رقابت‌ها ارزیابی از نفراتی که جوان هستند و در جام تختی و قهرمانی آسیا خوش درخشیدند و همچنین کشتی گیران مطرح از جمله میثم دلخانی، سعید اسماعیلی، امین کاویانی نژاد و دانیال سهرابی را خواهیم داشت.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی بیان داشت: امسال سال پُر ترافیکی را داریم و می‌باید در چهار رقابت مهم از جمله قهرمانی جهان در صربستان که سهمیه المپیک نیز ات، بازی‌های آسیایی چین، قهرمانی امید‌های جهان و داخل سالن آسیا شرکت کنیم و باید تمامی سرمایه‌های خود را در مسابقات بین المللی محک بزنیم تا شناخت خوبی را از داشته‌های خود برای حضور در این رقابت‌ها داشته باشیم.

نعمت پور در مورد زمان ترکیب تیم‌های ملی برای حضور در رقابت‌های پیش رو تصریح کرد: پس از رقابت‌های رنکینگ مجارستان و در اواخر تیرماه جلسه‌ی کادر فنی برگزار و سرمربی تیم ملی نفرات ملی پوش را به صورت رسمی اعلام خواهد کرد.

وی در مورد پتانسیل موجود کشتی فرنگی ایران اظهار داشت: خوشبختانه نفرات خوبی در کشتی فرنگی حضور دارند، به خصوص اینکه جوانان خوبی نیز پا به رده‌ی سنی بزرگسالان گذاشته اند و برخی از نفرات ما هنوز تیم جوانان هستند، اما عملکردشان باعث شده تا در تیم بزرگسالان به میدان بروند. ان شاءالله با برنامه ریزی و طراحی تمرین که تدوین می‌کنیم، سعی می‌کنیم که در رشد و ارتقاء این داشته‌ها گام برداریم.

دارنده مدال طلای جهان در وزن ۸۴ کیلوگرم در مورد عملکرد ناصر علیزاده در تورنمنت قزاقستان گفت: علیزاده کشتی گیر جوانی است، وی در قرقیزستان مقابل حریف ترکیه‌ای که سال گذشته در رده بندی رقابت‌های جهانی ۷ بر یک مغلوب شده بود، ۴ بر یک مغلوب شد، قطعا وی اشتباهاتی داشت که باعث مغلوب شدنش شد، اما وی یکی از نفرات آینده دار است که از لحاظ فنی نسبت به سال گذشته پیشرفت داشته و همچنین از لحاظ فیزیکی و جسمانی نیز شرایط خوبی برای حضور در وزن ۸۷ کیلوگرم دارد.

وی ادامه داد: البته ما در این وزن مهدی ابراهیمی که کشتی‌های قابل قبولی گرفته و پژمان پشتام دارنده مدال برنز جهان که به تازگی به وزن ۸۷ کیلوگرم آمده را هم داریم که امیدوارم با رقابتی که در این وزن بوجود می‌آید و با برنامه ریزی کادر فنی، بتوانیم تا المپیک پاریس در این وزن نیز یک کشتی گیر آماده را راهی میدان کنیم.

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی در مورد عملکرد علیرضا مهمدی گفت: مهمدی ۲۰ سال سن دارد و تازه از تیم جوانان به بزرگسالان آمده است. تلاش کادر فنی این است که این کشتی گیر مستعد را به تورنمنت‌های بیشتری اعزام کند تا با کسب تجربه به داشته‌های خود بیافزاید و در نهایت با کم کردن اشتباهات خود و رسیدن به شرایط بدنی و فنی آیده آل نتایج خوبی را در این وزن رقم بزند.

نعمت پور در مورد عملکرد محمدعلی گرایی بیان داشت: گرایی به عنوان کاپیتان تیم، یک کشتی گیر با تجربه و کاربلد است. شروع کار وی از رنکینگ کرواسی بود که به مدال طلا دست یافت و در ادامه کادر فنی برای حفظ آمادگی فنی و جسمانی، وی را به قهرمانی آسیا اعزام نکرد و پس از چهار ماه گرایی را مسابقات رنکینگ قرقیزستان نیز محک زد که آن جا نیز عملکرد خوبی داشت و به مدال طلا رسید. در وزن گرایی نیز کشتی گیران خوبی مانند امین کاویانی نژاد، محمد ناقوسی و علیرضا ارقش را داریم که بر روی آن‌ها نیز حساب باز کرده ایم.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد عملکرد محمدرضا گرایی گفت: محمدرضا طلای المپیک، طلا و نقره جهان در وزن ۶۷ کیلوگرم را دارد و یک کشتی گیر شاخص در کشتی فرنگی جهان محسوب می‌شود، وی در ۲ رقابت رنکینگ مصر و قرقیزستان در یک وزن بالاتر به میدان رفت تا بدنش در شرایط مسابقه قرار بگیرد و ما نیز سطح آمادگی جسمانی، فنی و تکنیکی وی را بررسی کنیم.

وی افزود: طبیعی است که رقبا کشتی گیر بزرگی همچون گرایی را آنالیز کنند و برای وی برنامه داشته باشند، گرایی نیز به عنوان یک قهرمان المپیک این را خوب می‌داند و ان شاءالله با برنامه ریزی که کادر فنی خواهد داشت، تغییر تاکتیک را در دستور کار قرار خواهد داد و با تغییر شیوه مبارزه، رفع نقاط ضعف و کار بر روی نقاط قوت به نتایج دلخواه خود خواهد رسید.

نعمت پور در پایان گفت: از فدراسیون کشتی به دلیل حمایت‌های کامل از تیم ملی کشتی فرنگی و اجرای کامل برنامه‌های این تیم اعم از اعزام‌ها و برگزاری اردو‌ها تشکر می‌کنم. ضمن اینکه به نمایندگی کادر فنی قدردان رسانه ملی به جهت پخش مسابقات کشتی از جمله رقابت‌های رنکینگ هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر