دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 خرداد 1402 - 12:50

راهپیمایی مردم ورامین با همراهی وزیر کشور در سالروز قیام ‎خونین ۱۵ خرداد

راهپیمایی مردم ورامین با همراهی وزیر کشور در سالروز قیام ‎خونین ۱۵ خرداد
همزمان با شصتمین سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، مردم ورامین به همراه وزیر کشور، با برپایی راهپیماییT یاد و خاطره شهدای این قیام خونین را زنده نگاه داشتند.
کد خبر : 850981

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، مردم شهرستان ورامین روز دوشنبه همزمان با سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، از ساعات اولیه روز در میدان امام حسین (ع) این شهر اجتماع کرده و با عبور از خیابان‌های اصلی شهر، مقابل مسجد جامع تاریخی ورامین تجممع کرده و یاد و خاطره شهدای این قیام را زنده نگاه داشتند.

راهپیماییان در این راهپیمایی با سردادن شعار‌های مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، هیهات من الذله، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست، خشم و انزجار خود را از هرگونه ظلم و ستم اعلام داشتند.

راهپیمایان که پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی و تصاویری از امام راحل و رهبری در دست داشتندو پلاکارد‌هایی با مضامین ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار جهانی، یاد و خاطره شهیدان انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

حضورجوانان و نوجوانان شهرستان ورامین در این راهپیمایی پرشور ثابت کرد که انقلاب اسلامی متعلق به نسل یا دوره‌ای خاص نمی‌باشد بلکه جریانی است که آحاد جامعه را در بر گرفته تا مسیر را به سمت کمال و تعالی پیش ببرد.

جوانان ورامین فریاد ضد استکبار سر دادند تا اعلام کنند از میراثی که پدرانشان برای آنان به جای گذاشته اند حراست خواهند کرد. برخی از یادگاران و حاضران در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ بار دیگر کفن بر تن کرده و اعلام کردند که امروز حاضرند در راه دفاع از حریم ولایت فقیه به میدان آماده و در صورت نیاز سینه هایشان را آماج گلوله‌های دشمنان اسلام کنند.

همسران و فرزندان شهدای ۱۵ خرداد با حضور در این راهپیمایی با شکوه اعلام کردند که گرچه پدر و همسر خودرا در راه اعتلای اسلام فدا کرده اند امروز آمده اند تا همان راه و مسیر را که در جهت دفاع از ارزش‌های اسلامی است را بپیمایند و در این راه فدایی شوند.

قرار است که وزیر کشور در جمع راهپیمایان ورامین سخنرانی کند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر