دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

پست اینستاگرامی شهید عبدالله‌زاده از آخرین عکس از یک شهید

پست اینستاگرامی شهید عبدالله‌زاده از آخرین عکس از یک شهید
شهید مدافع حرم «حسن عبدالله‌زاده» در حرم حضرت رقیه(س) عکسی از شهید «داریوش درستی» گرفت که این عکس آخرین عکس از شهید بود.
کد خبر : 850855

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری علم و فناوری آنا، امروز سالگرد مردی است که با داشتن سه فرزند و داشتن کلی آرزو برای آینده آنها، زندگی شیرین خود و همه داشته‌هایش را رها کرد و برای دفاع از حریم آل‌الله عازم سوریه شد.

شهید حسن عبدالله‌زاده با نام جهادی «ابو علی‌اکبر»، متولد ۱۳۶۵ در شهر مقاومت اهواز بود. وی در مقطع کارشناسی در رشته «فقه و حقوق» دانشگاه آزاد شهرری و در مقطع ارشد در رشته «مدیریت نظامی» دانشگاه امام حسین (ع) تحصیل کرد. این شهید مدافع حرم سال ۱۳۸۸ وارد نیروی قدس سپاه پاسداران شد و طی خدمتش به سپاه مدام در حال انجام مأموریت بود. او سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ برای آموزش به لبنان رفت. هنگامی که بحران سوریه آغاز شد، داوطلبانه و با اصرار خودش برای اولین بار در سال ۱۳۹۴ به سوریه رفت و یکبار نیز مجروح شد که بعد‌ها خانواده از مجروحیتش مطلع شدند. عاقبت این شهید مدافع حرم، ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ در مسیر تدمر به دیرالزور در کمین نیرو‌های تکفیری قرار گرفت و به همراه «محسن عباسی» به شهادت رسید.

شهید عبدالله‌زاده همواره به عاقبت شهیدان غبطه می‌خورد. این شهید آخرین عکس از شهید مدافع حرم «داریوش درستی» را گرفت و برای خانواده‌اش ارسال کرد. شهید عبدالله‌زاده چند روز بعد از گرفتن آخرین عکس از شهید درستی، خبر شهادت وی را شنید که در ادامه پست اینستاگرامی ابوعلی‌اکبر آمده است.

«بعد از چند روز داشتم عکس‌هایی که گرفته بودم رو نگاه می‌کردم که یکی از بچه‌ها اومد و گفت: شنیدی؟؟ گفتم چی رو؟ گفت داریوش شهید شد! پیکر مطهرش هم دست مسلحین مانده است. یکه خوردم و گفتم نگاه کن دارم همین الان عکساشو می‌بینم! شاید این آخرین عکسی بود که گرفت! اگر می‌دانستم می‌گذاشتم ضریح خانم خالی بشود و یک عکس تکی با ضریح از او می‌گرفتم.. خوش به سعادتشان و بدا به حال ما.»

 

پست اینستاگرامی شهید عبدالله‌زاده از آخرین عکس از یک شهید

 

انتهای پیام/

ارسال نظر