دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
13 خرداد 1402 - 16:02
رئیس دانشگاه آزاد یزد مطرح کرد؛

دانشگاه آزاد اسلامی حامی صنعت رباتیک و ترویج مهارت‌

دانشگاه آزاد اسلامی حامی صنعت رباتیک و ترویج مهارت‌
محمدرضا دهقانی اشکذری، رسالت دانشگاه آزاد اسلامی را حمایت از صنعت رباتیک و توسعه و ترویج علوم و مهارت‌های لازم عنوان کرد.
کد خبر : 850846

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، مراسم تجلیل از فناوران برتر رباتیک با حضور محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، معاون پژوهش و فناوری و سرپرست سرای رباتیک و اتوماسیون صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد و مسئولان و فن‌آموزان برتر مؤسسه ویانا دانش ایرانیان وابسته به مرکز رشد و فن‌آوری در محل سالن سردار سلیمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در این مراسم با مثبت ارزیابی کردن حضور دانش‌آموزان در عرصه رباتیک به‌خصوص هوش مصنوعی، رسالت دانشگاه آزاد اسلامی را حمایت از صنعت رباتیک و توسعه و ترویج علوم و مهارت‌های لازم دانست.

دهقانی اشکذری با اشاره به سرمایه ۲۰ ساله ایران در رباتیک بیان کرد: دانشجویان با کمترین سرمایه و هزینه افتخار آفریده و دانشگاه مسیر پیشرفت را پیموده است.

دانشگاه آزاد اسلامی حامی صنعت رباتیک و ترویج علوم و مهارت‌

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید سبک آموزش و پژوهش را تغییر دهند، افزود: دانشگاه می‌تواند با استفاده از استادان و نخبه‌های دانشجو پیشرفت را برای جامعه به ارمغان آورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در رابطه با تحول در آموزش و پژوهش گفت: تحول باید تدریجی باشد، تحول دستوری نیست، بلکه باید از درون ایجاد کرد.

دهقانی اشکذری با اشاره به اینکه تغییر لازمه پیشرفت و توسعه است، افزود: هرگاه دانشگاه نتواند تغییر کند رشد و تعالی برای آن غیر دست‌یافتنی است.

وی با اشاره به اینکه باید پروژه‌های مرتبط با جامعه و صنعت در دانشگاه انجام شود، ادامه داد: آمار‌ها به ما می‌گوید که ظرفیت یک جهش خیلی خوب را در شاخص‌های مثبت با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه خود در دانشگاه داریم و باید در این رابطه بیشتر تلاش کرد.

نوید نصیری‌زاده، معاون پژوهش و فناوری و محمدرضا جناب‌زاده، سرپرست سرای نوآوری رباتیک و اتوماسیون صنعتی هم از افتخارآفرینان رباتیک در کسب مقام تشکر کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر